Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Startuje Akademia Młodego Przedsiębiorcy w Częstochowie

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zaprasza uczniów częstochowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 6 listopada 2014 o godz. 10:00 w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, ul. Wały Dwernickiego 117/121. Wykład inauguracyjny pt. "Kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość. Sposób na udaną karierę" poprowadzi Pan Roman Młodkowski - dziennikarz, przedsiębiorca, twórca programu TVN CNBC.

 

Oficjalnego otwarcia  "Akademii Młodego Przedsiębiorcy" dokona JM Rektor WSB - prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Prezydent Miasta Częstochowa - Krzysztof Matyjaszczyk oraz Wiceprezes Zarządu BBC, Kanclerz Loży Częstochowskiej - Katarzyna Woszczyna.                                   

 

Celem „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

 

Zajęcia w ramach AMP prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez  dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.


Podstawową formą zajęć w „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” są interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.


W ramach projektu w okresie listopad 2014 - czerwiec 2015 planuje się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi, przedstawicielami świata biznesu. Dodatkowo, wybrana grupa uczniów będzie miała okazję wziąć udział w trzech praktycznych wizytach studyjnych aby w praktyce poznać sposób działania przedsiębiorstw z różnych branż. Przewiduje się wizyty studyjne w Centrum Usług Finansowych TRW (międzynarodowe usługi finansowo księgowe), w Hucie Szkła STOLZLE (produkcja) oraz w firmie Asten Group (usługi serwisowe, logistka).

Kontakt i zapisy:

 

Katarzyna Łopacińska

tel. 32 295 93 15

e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl


Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy