Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB na Festiwalu Ludzi Aktywnych

Działające przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB jak co roku uczestniczyło w Festiwalu Ludzi Aktywnych. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 29 sierpnia 2015 roku w Parku Hallera, było Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Działacze trzeciego sektora spotykali się w Dąbrowie Górniczej po raz ósmy.

 

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprezentowało mieszkańcom ofertę darmowych szkoleń, przedstawiło zakres swojej działalności i harmonogram aktywności na rok akademicki 2015/2016. Osoby odwiedzające stoisko miały możliwość skorzystania z bezpłatnych badań cukru, poziomu BMI i konsultacji z ekspertami w zakresie zdrowia.

 

Prezes Stowarzyszenia, Jacek Uroda, koordynujący w Dąbrowie Górniczej działalność Szlachetnej Paczki i Fundacji Dawców Komórek Szpiku Kostnego (DKMS), przybliżył uczestnikom Festiwalu Ludzi Aktywnych zagadnienia związane z działalnością wolontariacką, zachęcając mieszkańców do przyłączenia się do obu akcji.

 

Ideą Festiwalu Ludzi Aktywnych jest integracja działaczy trzeciego sektora i wolontariuszy, czyli ludzi aktywnych społecznie. Wydarzenie odgrywa także ważną rolę w zakresie promowania aktywnego trybu życia, włączania się mieszkańców w działalność III sektora, a przede wszystkim zaznajomienia się z ofertą i zakresem działalności ruchów obywatelskich, stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji z terenu Dąbrowy Górniczej i miast sąsiadujących.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy