Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”

Uruchomienie programu bezpłatnych porad prawnych "Mobilny prawnik" w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, organizacja konferencji promującej poradnictwo prawne i obywatelskie oraz budowa forum aktywności społecznej były tematem spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma” z dr. Marcinem Lisem, Prorektorem ds. Rozwoju i Spraw Studenckich oraz Dominikiem Penarem, Prodziekanem ds. Kształcenia Ustawicznego.

Ze strony Stowarzyszenia w rozmowach uczestniczyli: Iwona Serbeńska, Prezes Zarządu oraz Konrad Dziuba, członek Stowarzyszenia.

 

Podczas spotkania omówiono szczegóły projektu "Mobilny Prawnik", w ramach którego prawnicy będą pomagać w rozwiązywaniu problemów prawnych, udzielać porad i organizować spotkania zwiększające świadomość przepisów, szczególnie w obszarze prawa konsumenckiego, spadkowego, rodzinnego oraz postępowań egzekucyjnych. 

 

W trakcie rozmów poruszono także tematykę wspólnej Konferencji pn. "Rola poradnictwa prawnego i obywatelskiego w edukacji prawnej społeczeństwa", którą zaplanowano na 27 kwietnia 2016 roku.


Obie strony zdecydowały o określeniu ram dalszych wspólnych działań w ramach porozumienia o współpracy. Dotyczą one w szczególności działań na rzecz rozwoju kompetencji kluczowych, odpowiadających potrzebom rynku pracy i gospodarki, społeczeństwa oraz integracji i aktywizacji społecznej w drodze szkoleń, kształcenia i doradztwa.Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy