Informacje

Strona główna

 

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Teatru WSB - nowego Projektu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej !

 Jeśli choć trochę interesujesz się sztuką teatralną, masz głowę pełną pomysłów i drzemie w Tobie artystyczny duch to właśnie teraz masz okazję go obudzić! Nie poszukujemy jedynie aktorów, ale także charakteryzatorów, scenografów, scenarzystów i szeregu innych osób, które są potrzebne do stworzenia spektaklu. Nie samą nauką żyje student, a zatem stwórzmy na naszej Uczelni miejsce rozrywki, szerzenia kultury i sztuki, a także wyłaniania talentów. Razem realizujmy to piękne przedsięwzięcie !

 Teatr WSB został powołany Zarządzeniem Rektora z dn. 02 października 2017 r., a jego opiekunem merytorycznym jest p. Dominik Łężak.

 Uczestnikiem Projektu może zostać każdy kto:

 1. jest studentem, doktorantem, absolwentem, pracownikiem, sympatykiem Uczelni,
 2. jest zainteresowany tematyką związaną z działalnością Teatru WSB,
 3. wyraża chęć uczestnictwa w działaniach Teatru WSB realizujących cele określone poniżej.


Celami Teatru WSB są:

 1. edukacja artystyczna i zwiększenie dostępu do sztuki różnych grup społecznych,
 2. tworzenie nowego, wyrażającego współczesność języka teatralnego, nowatorskich form artystycznego wyrazu,
 3. poszerzanie przestrzeni dialogu społecznego poprzez poruszanie tematów tabu i prezentowanie różnorodnych, przełamujących stereotypy punktów widzenia i interpretacji rzeczywistości,
 4. badanie i ilustrowanie dynamiki relacji międzyludzkich i napięć występujących w społeczeństwie,
 5. pobudzanie refleksji nad istotnymi zjawiskami i tematami obecnymi w dyskursie publicznym i dostarczanie narzędzi do ich analizy i oceny,
 6. integracja kulturalna oraz współpraca artystyczna i organizacyjna studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników Uczelni z Polski i zagranicy, a także wzmocnienie trwałych więzi z Uczelnią,
 7. budowa przestrzeni dla działań z różnych dziedzin sztuki, a tym samym kształtowanie holistycznego podejścia do sztuki,
 8. promocja Wyższej Szkoły Biznesu w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym, a także regionu Zagłębia Dąbrowskiego.


Zachęcamy do polubienia i śledzenia profilu Teatru WSB na Facebooku: facebook.com/TeatrWSB. Terminy spotkań organizacyjnych zostaną wkrótce podane do wiadomości na fanpage’u.

Jeśli chcesz zostać uczestnikiem Projektu zacznij od wypełnienia deklaracji członkowstwa. Możesz ją pobrać w pokoju 213 u Koordynatora Teatru WSB p. Dominika Łężaka lub poprosić o nią e-mailowo: teatr@wsb.edu.pl.

Zachęcamy do dołączenia do grupy: https://www.facebook.com/groups/1530000550426134/?source_id=2047629662124708

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:
teatr@wsb.edu.pl
Pokój 213 - p. Dominik Łężak

 

Artykuły

Konkurs na najlepszy scenariusz sztuki teatralnej - czekamy na Wasze prace!

Masz dużą wyobraźnię? Lubisz teatr? A może po prostu w Twojej głowie siedzi wizja nowej sztuki? Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy scenariusz teatralny. Nagroda główna to aż 2500 złotych. Czekamy na Wasze prace do 31 stycznia 2018 r. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem konkursu. 

czytaj więcej o Konkurs na najlepszy scenariusz sztuki teatralnej - czekamy na Wasze prace!

Zapraszamy do współpracy przy Projekcie: Teatr Akademii WSB

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Teatru Akademii WSB - nowego Projektu Akademii WSB! Jeśli choć trochę interesujesz się sztuką teatralną, masz głowę pełną pomysłów i drzemie w Tobie artystyczny duch to właśnie teraz masz okazję go obudzić! Nie poszukujemy jedynie aktorów, ale także charakteryzatorów, scenografów, scenarzystów i szeregu innych osób, które są potrzebne do stworzenia spektaklu. Nie samą nauką żyje student, a zatem stwórzmy na naszej Uczelni miejsce rozrywki, szerzenia kultury i sztuki, a także wyłaniania talentów. Razem realizujmy to piękne przedsięwzięcie!

czytaj więcej o Zapraszamy do współpracy przy Projekcie: Teatr Akademii WSB 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji