Informacje

Studia za granicą!

Studia za granicą!

Studia w ramach programu Erasmus dla studentów WSB.

Studentki Filologii angielskiej studiują na Uniwersytecie w Cadiz

"Wyjazd Erasmus to chyba najlepsza przygoda jaka nas spotkała. Wszystko jest wspaniałe - miasto, plaża, kolorowe, wąskie uliczki, ludzie, pogoda i atmosfera" - relacjonują Martyna, Agata, Dominika i Ola, które od lutego br. przebywają na Universidad de Cadiz w Hiszpanii. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z całym sprawozdaniem z pobytu w Cadiz.

Jeśli o chodzi o uczelnie - to mamy bardzo blisko, mieszkamy jakieś 3-4 minuty spacerkiem od wydziału. Uczelnia sama w sobie nie jest bardzo duża, ale korytarze to istne labirynty - wciąż mamy problem z trafieniem na zajęcia do odpowiedniej sali. Zajęcia są bardzo praktyczne i zmuszają do dużej aktywności i samodzielnej pracy. Poza tym są bardzo ciekawe, a wykadowcy sympatyczni i pomocni, zwłaszcza dla Erasmusów.

 

Cadiz to chyba najlepsze miejsce jakie mogłyśy wybrać na wyjazd z Erasmusem. Każda uliczka ma swój specyficzny urok, nie wspominając już o pięknych, piaszczystych plażach i surferach :) Niestety jeszcze nie nauczłyśmy się surfować, ale wszystko przed nami. Wolny czas spędzamy na plaży, spacerując po mieście i oczywiście ucząc się :) Poznałyśmy wielu wspaniałych ludzi, nie tylko erasmusów, z którymi studiujemy, ale również miejscowych. Jak dotąd, nie udało nam się zwiedzić żadnego miejsca poza Cadiz, ale wkrótce wyjeżdzamy na wycieczkę do Lizbony, planujemy również odwiedzić Gibraltar, Granadę, Maroko i różne okoliczne miasteczka.

 

Miałyśmy szczęście uczestniczyć w największej imprezie kulturowej w Cadiz -  w karnawale. Było to niesamowite doświadczenie! Nigdy w życiu nie widziałyśmy takiej fiesty. Uliczki były pełne przebranych w najbardziej kosmiczne i wymyślne przebrania ludzi. Przez cały dzień można bylo podziwiać wystęny róznych grup a w nocy miasto zapełniało się turystami z całego świata. Karnawał w Cadiz to zdecydowanie coś, co warto zobaczyć.

 

Cadiz jest krótko mówiąc wspaniałe! Czujemy się tutaj jak w domu i już teraz wiemy, że powrót do Polski będzie dla nas bardzo trudny.

 

Martyna Chaberka, Dominika Szpak, Agata Słodczyk, Aleksandra Brosch – Filologia angielska, II rok.

Powrót do: Start » Erasmus WSB - współpraca z zagranicą » Relacje uczestników

 

Nasi partnerzy

Kontakt

Karolina Błeszyńska
Specialist for International Relations
tel. +48 32 295 93 16
fax. +48 32 295 93 44
email: kbleszynska@wsb.edu.pl 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji