Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Studiuj z pasją i adrenaliną - Bezpieczeństwo narodowe w WSB

Marzysz o pracy w Policji? Czujesz, że Twoim powołaniem jest służba w formacjach mundurowych? Chcesz zawodowo związać się ze Strażą Pożarną albo pracować w zespole zarządzania kryzysowego? Wybierz studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Kierunek jest sztandarową ofertą Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych, działającego w strukturach WSB. Jego celem jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w jednostkach służby mundurowej, administracji publicznej oraz zespołach zarządzania kryzysowego.


Studia „w terenie”


Program kształcenia oraz szeroka oferta zajęć praktycznych i staży zostały przygotowane przy ścisłej współpracy z partnerami Uczelni, w  gronie których znajdują się m.in. Komenda Główna Policji w Warszawie (na studiach realizowany jest program szkolenia podstawowego dla policjantów), Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 

– Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe umożliwiają mi zdobycie wykształcenia pod okiem cenionych ekspertów i doświadczonych praktyków. Najbardziej wartościowy jest dla mnie udział w szkoleniach z dużą dawką adrenaliny, podczas których doskonalę swoje umiejętności. Daje mi to poczucie, że wybrałam najodpowiedniejszy kierunek dla siebie – mówi Natalia Gajo, studentka II roku na kierunku Bezpieczeństwo narodowe.

 

Program kształcenia obejmuje liczne zajęcia praktyczne oraz obozy szkoleniowe i sportowe, np. wspinaczkowe, strzeleckie, czy walki wręcz. – Już kilka tygodni po rozpoczęciu studiów uczestniczyłem w szkoleniu wyjazdowym w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Poznaliśmy od kuchni zasady działania bazy wojskowej, pracy komandosów oraz ćwiczeń jakim poddawani są wojskowi tej elitarnej jednostki – wspomina Łukasz Arnold, student I roku.

 

Uczelnia angażuje się także w działania  promujące świadomość bezpieczeństwa narodowego wśród młodzieży. W 2015 roku odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych. – To największe wydarzenie tego typu w kraju. Uczestnicy szturmowali nocą zamek w Ogrodzieńcu, przeprawiali się na tratwach przez rzekę,  uczyli się udzielać pierwszej pomocy. Wśród cennych nagród znajduje się, m.in. Złoty Indeks WSB, który umożliwia laureatom podjęcie bezpłatnej nauki na wybranym przez siebie kierunku. Nie ukrywam, że zwycięzcy wybierają najczęściej właśnie Bezpieczeństwo narodowe – komentuje Katarzyna Sroka, koordynator ds. CBiESM WSB.

 

Atrakcyjne specjalności, korzystne bonifikaty

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzi obecnie rekrutację na studia I i II stopnia kierunku Bezpieczeństwo narodowe. Wśród specjalności do wyboru na studiach licencjackich znajdują się, m.in:

  • bezpieczeństwo i edukacja w ochronie przeciwpożarowej,
  • bezpieczeństwo i ochrona instytucji publicznych i przedsiębiorstw,
  • kryminalistyka, organizacja i funkcjonowanie służb publicznych,
  • służby graniczne w bezpieczeństwie państwa,
  • wojsko i siły specjalne w bezpieczeństwie państwa.

 

Z kolei na studiach magisterskich do wyboru są specjalności:

  • bezpieczeństwo informacji,
  • kryminalistyka i techniki śledcze,
  • zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie,
  • zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

 

Studenci studiów dziennych w WSB objęci są programem dofinansowania „Wsparcie na starcie – za Twoje studia płaci pracodawca”. W ramach projektu na pierwszym roku studiów czesne wynosi zaledwie 100 zł miesięcznie. Specjalną bonifikatą zostali objęci także studenci studiów II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe, gdzie pierwszy semestr nauki kosztuje jedynie 100 zł. 

Szczegółowe informacje o kierunku i bonifikatach: http://rekrutacja.wsb.edu.pl

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy