Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Światowy Kongres Klastrów za nami

W dniach 25-26 marca 2015 r. w Pałacu Kultury Zagłębia i Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się Światowy Kongres Klastrów. W wydarzeniu uczestniczyło blisko pół tysiąca osób, w tym przedstawiciele ambasad, Kancelarii Prezydenta,  władze wojewódzkie i samorządowe, oraz  około stu zagranicznych ekspertów z zakresu klasteringu (m.in. z USA, Finlandi, Turcji, Dani, Hiszpania, Włoch, Niemiec, Francji, Algierii i in.).

Celem wydarzenia  było stworzenie platformy komunikacyjnej dla polskich i zagranicznych klastrów oraz internacjonalizacja klastrów, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości łączenia ich potencjałów, w celu usprawnienia gospodarki lokalnej, krajowej i globalnej. Eksperci biorący udział w wydarzeniu w ramach paneli dyskusyjnych i warsztatów dzielili się uczestnikami swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami z zakresu działalności klastrowej.

 

Udział Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w gronie organizatorów Kongresu nie był przypadkowy. – Uczelnia aktywnie uczestniczymy w popularyzacji idei klasteringu. Świadczy o tym unikalna w skali kraju oferta studiów podyplomowych na kierunku Menedżer Klastra Executive MBA, kształcącego kadry klastrów. WSB jest członkiem 15 klastrów branżowych. Cieszę się, że  międzynarodowy  wymiar Kongresu był doskonałą okazją, by pochylić się nad zagadnieniami internacjonalizacji klastrów i ich certyfikacji – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

O Kongresie w Mediach:

TVP

Radio Katowice

Gazeta Wyborcza

Dziennik Zachodni

Śląskie. Pozytywna energia.

 

Ogranizatorzy

Dąbrowa Górnicza
Komitet Rozwoju Zagłębia Parlamentarny Zespół Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
   

 

Patronat honorowy

 

Pracodawcy RP

 

 

Partnerzy strategiczni

 

Instytut Opieki Zdrowotnej

 

 

Partnerzy

 

Powearth Polinnovation

 

 

Patronat medialny

 

 

     

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy