Szczegóły projektu

Młodzieżowa Akademii Mediów (MAM) to cykl warsztatów dziennikarskich, organizowanych wspólnie przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Gazetę Wyborczą Katowice.

 

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy działają w redakcjach szkolnych gazetek. Zajęcia w ramach Młodzieżowej Akademii Mediów rozpoczną się 25 listopada br. i będą odbywać się średnio raz w miesiącu w godzinach popołudniowych (godz. 16.00-18.00).

 

Cykl zajęć zainauguruje Dariusz Kortko, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Katowice. Warsztaty z młodzieżą prowadzić będą dziennikarze Gazety Wyborczej Katowice oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Przewidziano także spotkania z rzecznikami prasowymi i wizytę studyjną w telewizyjnym studio.

 

Już po pierwszym semestrze uczestnicy warsztatów dostaną niepowtarzalną szansę samodzielnego poprowadzenia własnej sekcji na portalu internetowym katowice.gazeta.pl.

 

Dziennikarze Gazety Wyborczej w trakcie zajęć będą śledzić postępy młodych adeptów dziennikarstwa, by finalnie wyłonić najlepszy zespół redakcyjny i wskazać Szkolną Gazetkę Roku. Uczestnicy MAM będą mogli otrzymać bardzo cenne nagrody (m.in.  indeksy na studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej i wakacyjny staż w katowickiej redakcji Gazety Wyborczej).

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Młodzieżowej Akademii Mediów.

 

 

 

 

 

 Gazeta Wyborcza partner programu "Młodzieżowa Akademia Mediów"

Artykuły

Wizyta w Radio Eska Śląsk 99.1 na zakończenie pierwszej edycji MaM

16 czerwca zakończyliśmy pierwszą edycję projektu „Młodzieżowa Akademia Mediów”, który Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej organizowała we współpracy z katowicką redakcją Gazety Wyborczej.

 

Podczas ostatniego spotkania na uczestników  oprócz dyplomów czekała niespodzianka – wizyta w Radio Eska Śląsk 99.1 FM.

czytaj więcej o Wizyta w Radio Eska Śląsk 99.1 na zakończenie pierwszej edycji MaM 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji