Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Tablice interaktywne

Tablice interaktywne są nowoczesną i znakomitą pomocą dydaktyczną, która ułatwia połączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów w postaci treści multimedialnych.  Jedną z zasad nauczania jest zasada poglądowości, dzięki której uczniowie są w stanie zapamiętać przekazywaną przez nauczyciela wiedzę w znacznie efektywny sposób. We współczesnym świecie trudno jest opierać się tylko, na ilustracji statycznej w książce. I tu świetnie swoją rolę spełniają tablice interaktywne których multimedialne możliwości oferowane w standardowym oprogramowaniu dają praktycznie nieograniczone możliwości w projektowaniu zajęć dydaktycznych. Współczesna szkoła nie może ani powstrzymać, ani ignorować rozwoju nowych technologii. Szkolenie jest prowadzone z wcześniejszym ustaleniem priorytetów i profilem szkolenia. Ważnym elementem szkolenia jest część warsztatowa, mająca na celu dokładne prześledzenie pracy uczestników z tablicą, sprawdzenie zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce i objaśnienie wszystkich problemów. 

 

W ramach szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

  1. Obsługa techniczna tablicy interaktywnej.
  2. Szkolenie z zakresu obsługi oprogramowania dostarczonego przez producenta tablicy.
  3. Podstawowe narzędzia w wykorzystaniu warsztatu nauczyciela.
  4. Kreatywność w przygotowaniu zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej
  5. Warsztatowe szkolenie w wykorzystaniu tablicy interaktywnej na zajęciach dydaktycznych z określonych przedmiotów.
  6. Wykorzystanie zasobów edukacyjnych sieci Internet w pracy z tablicą interaktywną.
  7. Możliwości tablic interaktywnych oraz przykłady ich zastosowania w dydaktyce na różnych poziomach nauczania
  8. Poszanowanie praw autorskich podczas korzystania z multimedialnych i rozproszonych źródeł informacji w nauczaniu i uczeniu się.


 

Nasi partnerzy