Informacje

To była niezwykła noc

Blisko 4 000 osób spotkało się w środę 12 sierpnia  pod gwieździstym niebem na plaży przy Pogori III, by wspólnie podziwiać deszcz Perseidów w ramach Międzypokoleniowej Nocy Spadających Gwiazd. Wydarzenie zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszeniem Rowerowa Dąbrowa.

Już od godz. 17.00 przy wejściu na plażę można było spotkać Doktora WOW, szalonego naukowca, który zaprezentował najmłodszym uczestnikom wybuchowe, iskrzące się eksperymenty, nawiązujące do gwiezdnego charakteru środowego spotkania.

 

Przed młodą widownią zaprezentował się też iluzjonista, który za pomocą czarodziejskiego zaklęcia „Łigli, Łigli” sprawił, że w magię uwierzyli najwięksi sceptycy. Z pomocą przedstawicieli Baby Planet maluchy miały okazję skonstruować i ozdobić pierwsze, własne lunety.

 

Dla nieco starszych uczestników wieczoru nie zabrakło porad dietetycznych i kosmetycznych, degustacji kaw i herbat. Wydarzeniu towarzyszył szczytny cel. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zachęcał do wsparcia potrzebujących uczniów i pomoc w przygotowaniu do roku szkolnego.

 

O godz. 20.00 na ścieżce rowerowej przy plaży ustawili się miłośnicy jednośladów, by wspólnie ze Stowarzyszeniem Rowerowa Dąbrowa wziąć udział w Rowerowym Przejeździe Gwiezdnych Przebierańców.

 

Kiedy zapadł zmrok i zgasły latarnie przy molo, mieszkańcy wspólnie z Dariuszem W. Nelle ze Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego przy Zespole Szkół nr 1 rozpoczęli obserwację nieba.

 

- Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się zaktywizować dąbrowian i mieszkańców całego regionu w każdym wieku do wspólnej zabawy. Niesamowita atmosfera wieczoru, doskonała współpraca z naszymi partnerami oraz olbrzymia frekwencja sprawiły, że już zaczęliśmy planować kolejną, przyszłoroczną edycję Międzypokoleniowej Nocy Spadających Gwiazd – mówi Dominik Penar, Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu ds. Kształcenia Ustawicznego.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji