Informacje

Trwa rekrutacja na Uniwersytety Dziecięce WSB

Ponad 2500 studentów, 300 wykładów, 150 warsztatów, 70 wykładowców, 50 szkoleń dla rodziców, ponad 30 imprez towarzyszących w 14 miastach województwa śląskiego i małopolskiego. To bilans roku akademickiego 2014/2015, który uroczyście zakończył się w sieci Uniwersytetów Dziecięcych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy uruchomiony został w Dąbrowie Górniczej w 2008 roku. Głównym celem inicjatywy jest rozbudzenie aktywności poznawczej wśród dzieci w wieku 6-12 lat, ich rozwój intelektualny i emocjonalny poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

 

Atrakcyjna forma wykładów, widowiskowe doświadczenia, aktywizujące ćwiczenia przyczyniły się do sukcesu Uniwersytetu Dziecięcego i systematyczne uruchamiano UD w kolejnych miastach regionu. Dziś pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej rozwija się 14 Uniwersytetów Dziecięcych WSB w Dąbrowie Górniczej, Cieszynie, Żywcu, Łazach, Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich, Psarach, Myszkowie, Bobrownikach, Zawierciu, Chorzowie, Olkuszu, Ogrodzieńcu i Czeladzi.

 

Studenci uniwersytetów dziecięcych, podczas interaktywnych i interdyscyplinarnych wykładów oraz praktycznych warsztatów mają okazję poznać różnorodne zagadnienia, uzupełnić dotychczasową wiedzę, ale przede wszystkim rozwijać pasje, zainteresowania oraz poznawać tematy, które dotychczas były dla nich nieznane. 

 

Uniwersytety dziecięce pomagają także pokonywać opór w stosunku do trudnych lub nielubianych przez dzieci tematów – „antytalenty” matematyczne nagle zaczynają interesować się zagadkami logicznymi, fraktalami, eksperymentami fizyczno-chemicznymi i astronomią, inni odnajdują w sobie duszę artysty lub zamiłowanie do nauk przyrodniczych – anatomii, botaniki lub nauk o ziemi.

 

Dzieje się tak za sprawą doświadczonych pracowników naukowych i dydaktyków akademickich z całej Polski, którzy w ramach Uniwersytetów Dziecięcych WSB w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci prezentują wybrane zagadnienia w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Wspierani przez przygotowane prezentacje multimedialne, filmy, liczne pomoce dydaktyczne, eksponaty, doświadczenia i wykonywane eksperymenty, docierają do wyobraźni i umysłów nawet 6-latków.

 

Obecnie TRWA REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2015/2016

 

UWAGA! KORZYSTNE BONIFIKATY!


  • Dla Studentów UD, którzy uczestniczyli w zajęciach w roku akademickim 2014/2015 przygotowaliśmy specjalną bonifikatę w wysokości 50 zł! Wystarczy zapisać dziecko na zajęcia do 30 sierpnia 2015 r.  oraz wnieść opłatę rekrutacyjną!
  • Specjalna bonifikata dla Studentów UD, których brat lub siostra w roku akademickim 2015/2016 również uczęszczają na zajęcia UD wynosi 30 zł.

 

Kontakt:

 

Katarzyna Łopacińska 2 — kopiaKatarzyna Łopacińska
Specjalista ds. promocji
Koordynator ds. uniwersytetów dziecięcych
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
ul. Cieplaka 1c
41-300 Dąbrowa Górnicza
tel. 32 295 93 15
@: klopacinska@wsb.edu.pl

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji