Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Trzecie spotkanie Klastra BPO

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczy w tworzeniu nowatorskiego rozwiązania, jakie wdraża obecnie Polski Instytut Biznesu - Klastra BPO (Business Proccess Outsourcing). Gromadzi on wokół siebie uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu i jednostki badawczo-naukowe.

Celem projektu jest m.in. wymiana doświadczeń, tworzenie innowacyjnych programów kształcenia, nowatorskich kierunków studiów zgodnych z potrzebami biznesu. Klaster to także szansa na pracę. Podmioty w nim zrzeszone zamierzają pozyskiwać przyszłe kadry właśnie spośród studentów uczelni biorących udział w inicjatywie.

 

W czwartek 9 stycznia  br. na terenie Górnośląskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się trzecie spotkania w ramach Klastra, podczas którego przyjęto strategię działania oraz omówiono możliwości pakietu usług Klastra BPO.


Tematem dyskusji była także możliwość organizacji szkoleń oraz cyklicznych praktyk i staży dedykowanych dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach współpracy z uczestnikami Klastra BPO oraz strategii telemedycznych z aktywnym udziałem przedstawicieli WSB w Dąbrowie Górniczej oraz organizacji należących do Klastra BPO.

 

 

 - Działalność w Klastrze w praktyczny sposób przełoży się na jakość programów kształcenia w WSB. Efektem ścisłej współpracy z przedstawicielami biznesu będą programy nauczania zgodnie z wymaganiami pracodawców i standardami najnowszej wiedzy. Chcemy też pozyskiwać praktyków, którzy w trakcie wykładów i spotkań będą służyć swoim doświadczeniem naszym studentom. Planujemy także uruchamiać kierunki studiów podyplomowych i szkolenia dedykowane właśnie współpracującym w ramach Klastra podmiotom – mówi dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Klaster to sieć podmiotów gospodarczych, który posiadają wspólny lub podobny kierunek rozwoju. Najistotniejszą relacją występującą między podmiotami jest współpraca.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy