Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Tydzień Umiejętności Zawodowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego wzięli udział w niecodziennych spotkaniach z ekspertami z zakresu transportu kolejowego oraz bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

W ramach organizowanego przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej „Tygodnia Umiejętności Zawodowych” do siedziby Uczelni przybyli z wizytą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach kolejowych.

 

Młodzież z  Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach, Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, Technikum nr 4 Transportowego CKZiU w Sosnowcu, Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach oraz  Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku wysłuchała wykładów dotyczących stanu bezpieczeństwa na kolei, nowych technologii w transporcie intermodalnym a także innowacyjnej techniki transportu szynowego, wygłoszonych przez cenionych  specjalistów branży kolejowej – Pana Aleksandra Drzewieckiego (Urząd Transportu Kolejowego), Henryka Zielaskiewicza (PKP Cargo) oraz prof. zw. dra hab. inż. Marka Sitarza (Katedra Transportu Szynowego WSB).

 

Eksperci  z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotowali i przeprowadzili  z uczniami grupowe warsztaty z zakresu m.in.: marketingu, rozwijania kreatywności osobistej, informatycznych systemów wsparcia logistyki oraz ryzyka w transporcie kolejowym. W ramach warsztatów uczniowie mieli również możliwość skorzystania ze stanowisk badawczych i urządzeń pomiarowych  Laboratorium Bezpieczeństwa i Ergonomii w Transporcie.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy