Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Tyle się działo...To była niezwykła Noc Spadających Gwiazd

Wspólne obserwacje sierpniowego nieba to już w Dąbrowie Górniczej tradycja. Jak co roku podczas Nocy Spadających Gwiazd na plaży nad Pogorią III zgromadziły się setki mieszkańców regionu, by bawić się wspólnie, a po zapadnięciu zmroku podziwiać przelatujące perseidy.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się 20 sierpnia. Tym razem Noc Spadających Gwiazd świetnie wpisała się w obchody 100-lecia Dąbrowy Górniczej. Tradycyjnie stawialiśmy na rodzinny charakter imprezy. W wydarzeniu uczestniczyły maluchy, rodzice i seniorzy, atrakcji nie zabrakło dla nikogo – mówił Dominik Penar, Prodziekan WSB ds. Kształcenia.

 

Były widowiskowe, wybuchowe eksperymenty, które mali naukowcy mogli przeprowadzać wspólnie z szaloną Ekipą Pana Korka, kosmiczne warsztaty dla dzieci, wystrzały rakiet, pokaz capoeiry, pokaz ćwiczeń nordic walking czy ćwiczenia na trampolinach. Na seniorów czekały bezpłatne badania, a dla pań przygotowano pokaz gwiezdnego makijażu.

 

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz wspólnie ze Stowarzyszeniem Rowerowa Dąbrowa poprowadziła gwiezdny maraton rowerowy.


Wielbiciele nordic walking mogli potrenować pod okiem Elżbiety Żuchowicz, utytułowanej zawodniczki i instruktorki, prowadzącej drużynę Nordic Walking Team.

 

Gwiazdą wieczoru był Kasjan Cieśla, utalentowany student Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uczestnik programu X-Factor.

 

Zapierające dech w piersiach rozbłyski na niebie można było obserwować od godz. 21.00 wspólnie z Dariuszem W. Nelle z Obserwatorium Astronomicznego przy Zespole Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej. Obserwacji towarzyszyła prelekcja pt. "Początek wszechświata".


Współorganizatorami wydarzenia byli: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Dom Europejski.


Partnerzy inicjatywy: Stowarzyszenie Rowerowa Dabrowa, Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.


 

Tak bawiliśmy się w zeszłym rokuPowrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy