Miejsce

Dąbrowa Górnicza

Pracodawca

Akademia WSB

Specjalista ds. płac i kadr

Wg rankingu MAGAZYNU PERSPEKTYWY jesteśmy 3 najlepszą Uczelnią w Polsce i najlepszą Uczelnią na Śląsku.

Sukces Naszej Uczelni buduje społeczność ludzi będących pasjonatami swojej pracy, ludzi o niekonwencjonalnym podejściu do realizacji zadań. W naszej organizacji cenimy samodzielność, odpowiedzialność, dobrą organizację pracy, otwartość na zmiany, wytrwałość w dążeniu do celu, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Wymagania

  • min. 5 letnie doświadczenie w obszarze kadr i płac
  • wyższe wykształcenie
  • doświadczenie w obsłudze kadrowo-płacowej pracowników, w tym cudzoziemców
  • dobra znajomość przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz przepisów podatkowych
  • umiejętności z zakresu naliczania wynagrodzeń, rozliczania czasu pracy
  • staranność i skrupulatność w realizacji obowiązków administracyjnych, pracy związanej z dokumentacją , przygotowaniem zestawień i harmonogramów
  • umiejętność efektywnej pracy z dużą ilością różnorodnych informacji, danych, terminów pod presją czasu
  • nastawienie na współpracę, udzielenie pomocy i szukanie rozwiązań
  • obsługę programu Płatnik, e-Płatnik (pue ZUS)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (poziom B1/B2)
  • obsługa komputera w środowisku Windows
  • dobra znajomość Ms Excel, Word

Mile widziane

  • doświadczenie we wdrażaniu systemów informatycznych w dziale kadrowo płacowym
  • doświadczenie w pisaniu procedur i zarządzeń do systemów informatycznych obsługiwanych w dziale kadr i płac
  • obsługa programu Simple

Zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej dokumentacji związanej z zatrudnieniem i zwalnianiem pracownika oraz w trakcie jego zatrudnienia, w tym cudzoziemców
  • ewidencjonowanie, raportowanie i rozliczanie czasu pracy
  • ewidencjonowanie i rozliczanie absencji chorobowych, urlopowych i związanych z rodzicielstwem
  • naliczanie wynagrodzeń z tytułu umów o pracę, umów cywilno-prawnych
  • sporządzanie list płac
  • prowadzenie PPK
  • bieżący kontakt z urzędami typu: ZUS, GUS, UP etc.
  • wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach
  • sporządzanie dokumentacji zgłoszeniowej i rozliczeniowej z ZUS w
  • programie Płatnik
  • sporządzanie deklaracji dot. PIT
  • aktualizacja danych w systemie kadrowo-płacowym
  • prowadzenie akt osobowych oraz dokumentacji pracowniczej
  • sporządzanie raportów i zestawień kadrowych
  • bieżąca współpraca i wsparcie zespołu kadrowo płacowego i księgowego
  • śledzenie i implementacja zmian w przepisach prawa pracy

Dodatkowe informacje

To oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia na umowę o pracę, w firmie z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (dofinansowanie do rekreacji i turystyki, bony na święta)
  • benefity: karta multisport i prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe
  • samodzielność działania i możliwość dalszego rozwoju zawodowego
  • odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się organizacji
  • realizację ciekawych projektów
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do zajmowanego stanowiska, zakresu zadań i zaangażowania,
  • przyjazną atmosferę pracy w zespole profesjonalistów