Aktualności

Artykuły

Warsztaty logistyczne w UM

17 lutego 2015 r. odbyły się warsztaty w laboratorium logistyki w ramach Uniwersytetu Młodzieżowego WSB. Warsztaty miały za zadanie przybliżyć żądnym wiedzy studentom podstawy logistyki i logistycznego zarządzania łańcuchami dostaw towarowych. W trakcie zajęć słuchacze dowiedzieli się jak najlepiej dobrać środek transportu dla danego towaru, czy jak zarządzać magazynem i zapasami. Studenci UM mieli ponadto możliwość wyspedytowania jednego z pracowników WSB, co nie byłoby możliwe, gdyby nie dr inż. Paweł Sobczak.

czytaj więcej o Warsztaty logistyczne w UM

Mieszaniny. Co z nimi zrobić? - kolejne warsztaty fizyczne w UM

Filetowy, a może różowy płyn. A tam znajduje się coś co wygląda na żel? Okazuje się, że poza chemicznymi istnieją również fizyczne techniki rozdzielania mieszanin. Przekonać się o tym mogli studenci Uniwersytetu Młodzieżowego WSB na warsztatach fizycznych 27 stycznia 2015 r. W trakcie zajęć nasi nieustraszeni poszukiwacze wiedzy mieli również możliwość kostruowania modeli cząsteczek.

czytaj więcej o Mieszaniny. Co z nimi zrobić? - kolejne warsztaty fizyczne w UM

Warsztaty z fizyki w UM

Po raz kolejny odbyły się zajęcia Uniwersytetu Młodzieżowego. Pani Judyta Kaczmarek wraz z naszymi Młodymi Inżynierami zgłębiała tajniki jakże tajemniczej nauki – FIZYKI… Ale jak widać po minach zgromadzonych naukowców, nie jest im ona straszną. Wspólnie obliczali prędkości i poszukiwali ich związków choćby z masą.

czytaj więcej o Warsztaty z fizyki w UM

Matematyczne podróże - prędkość, droga i czas

Jak długo zajmie przejechanie samochodem 272 km, jeśli porusza się on ze średnią prędkością 80 km/h? Z Gdańska do Warszawy jest około 350 km. Samochód przejechał tę trasę w ciągu 5 godzin. Z jaką średnią prędkością pokonał tę trasę? Odpowiedzi na te i inne matematyczne pytania poznają już jutro studenci Uniwersytetu Młodzieżowego WSB.

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia, które dbędą się 2 grudnia (wtorek) 2014 r. w godzinach 16.30 – 18.00 w sali 124.

 


 

Zapraszamy na warsztaty do Banku PKO

Już jutro, tj. 25 listopada 2014 r. Studenci Uniwersytetu Młodzieżowego wezmą udział w warsztatach "Bankowość dla każdego", przygotowanych przez współorganizatora inicjatywy - Bank PKO BP. Podczas warsztatów studenci UM będą mieli okazję zajrzeć w miejsca niedostępne dla zwykłych klientów banku (np. do pomieszczenia ze skrytkami depozytowymi). Zapoznają się także z systemem elektronicznych płatności oraz przeszli krótki kurs z zakresu badania autentyczności krajowych znaków pieniężnych. Warsztaty odbędą się w banku PKO BP Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej.

Inauguracja Uniwersytetu Młodzieżowego 2014/2015 już za nami

IMG_0528.JPG

We wtorek 4 listopada 2014 r. odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Młodzieżowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Młodzież spotkała się z Prodziekanem ds. Kształcenia Ustawicznego mgr Dominikiem Penarem, który życzył nowym studentom zapału do nauki. Przed "Młodymi Inżynierami" kolejne ciekawe zajęcia.

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na rok akademicki 2014/2015!

Dotychczasowych studentów Uniwersytetu Młodzieżowego oraz wszystkich gimnazjalistów ciekawych świata zapraszamy do nauki w Uniwersytecie Młodzieżowym w roku akademickim 2014/2015. W tym roku, biorąc pod uwagę oczekiwania zainteresowanych będziemy realizowali profil "Młody Inżynier". Sprawdź co przygotowaliśmy w PROGRAMIE UNIWERSYTETU. Zajęcia ruszają 4 listopada. Czekamy właśnie na Ciebie!


czytaj więcej o Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na rok akademicki 2014/2015!

Zakończenie Uniwersytetu Młodzieżowego

zakonczenie um

16.04.2014 r. Młodzi Inżynierowie zakończyli rok akademicki w Uniwersytecie Młodzieżowym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dyplomy wręczył dr inż. Paweł Sobczak - Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy w naszych Absolwentów, którzy za kilka dni przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. 


Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.

Zakończenie Uniwersytetu Młodzieżowego

zakonczenie

Serdecznie zapraszamy naszych Młodych Studentów na zakończenie Uniwersytetu Młodzieżowego w roku akademickim 2013/2014. Ostatnie zajęcia z fizyki 15.04.2014 (wtorek) zostaną poprzedzone uroczystym wręczeniem dyplomów o godz. 16.30 w sali 327.

Mnemotechniki - warsztat kreatywnego zapamiętywania

um

25 marca 2014 studenci Uniwersytetu Młodzieżowego wzięli udział w warsztatach kreatywnego zapamiętywania. 

 

Podczas warsztatów dr Dominika Siewniak-Maciuszek zaprezentowała zasady korzystania z mnemotechnik, które ułatwiają naukę i życie osobiste (np. łatwe i obrazowe sposoby zapamiętywania list nazwisk, treści referatów, notatek, zasad gramatyki języka polskiego i języków obcych, czynników doświadczeń chemicznych, wartości liczby Pi, dat, numerów telefonów czy listy zakupów). 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji