Opis projektu

Uniwersytet Młodzieżowy to inicjatywa edukacyjna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która rozpoczęła swoją działalność w październiku 2010 r.


Cel:

Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego młodzieży w wieku 13-16, rozbudzenie aktywności poznawczej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki, przygotowanie do świadomego i intencjonalnego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej w oparciu o umiejętności i zainteresowania.

 

Adresaci:

Adresatami inicjatywy jest młodzież w wieku 13-16 lat. Drzwi Uniwersytetu stoją otworem dla młodzieży ciekawej świata, niebojącej się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości. Zajęcia skierowane są do tych, którzy mają sprecyzowane zainteresowania i chcą rozwijać swoje pasje, a także do tych, którzy chcą je dopiero w sobie odkryć. Nie samą nauką młody człowiek żyje i dlatego Uniwersytet Młodzieżowy stwarza możliwości rozwoju wykraczającego poza szkolne treści.

 

Program:

W roku akademickim 2014/2015 mlodzież na Uniwersytecie Młodzieżowym będzie miała możliwość nauki w ramach profilu "Młody Inżynier". Program zajęć uwzględnia cykl spotkań z zakresu matematyki i fizyki. Ich celem jest uporządkowanie informacji zdobywanych przez młodzież w szkole, rozszerzanie jej o aspekty nieobjęte programem nauczania w gimnazum, ukazywanie praktycznego wymiaru zdobytej wiedzy oraz przygotowanie młodzieży do egzaminu gimnazjalnego. 

Warsztaty poprowadzą dydaktycy posiadający doświadczenie w pracy z młodzieżą, pasjonaci nauki, prelegencii Festiwalów Nauki oraz innych inicatyw Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Młodzież weźmie udział także w warsztatach ekonomicznych, przygotowanych przez specjalistów PKO Bank Polski oraz warsztatach kreatywnego zapamiętywania.

 

 

Sponsor projektu:

 

PKO BP

 

 

 

 

 

 

Utworzony pod honorowym patronatem:

 

 


 

 

 

  

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji