Uniwersytet Dziecięcy w Myszkowie

Istota projektu, czyli co to jest Uniwersytet Dziecięcy w Myszkowie

 

Uniwersytet Dziecięcy w Myszkowie rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2014 r. Współorganizatorami inicjatywy są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (www.wsb.edu.pl) oraz Urząd Miasta Myszków. Patronem honorowym Uniwersytetu jest Burmistrz Miasta Myszków.

 

Dlaczego Uniwersytet dla dzieci?

Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci
w wieku 6-12 lat; rozbudzenie aktywności poznawczej; przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Dla kogo?

Wykłady i warsztaty w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Myszkowie skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Drzwi Uniwersytetu stoją otworem dla wszystkich dzieci ciekawych świata, niebojących się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości.

 

Partner projektu:

Urząd Miasta Myszków 

 

Co się będzie działo?

Zajęcia w ramach Uniwersytetu odbywają się w formie wykładów i warsztatów. W każdym roku akademickim odbywa się minimum 10 interaktywnych wykładów. Dla zainteresowanych organizowane są fakultatywne warsztaty praktyczne, w których uczestniczą małe, 15-20 osobowe grupy. Wszystkie zagadnienia prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań.

 

Jakie będą tematy?

Wszystkie dziedziny nauki prezentowane są w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Celem tak zróżnicowanego programu jest pokazanie dzieciom rozmaitych dziedzin wiedzy, również tych, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające.

 

Indeks i dyplom dla prawdziwego Studeta: Każdy student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera zaliczenia z zajęć.
Na zakończenie roku akademickiego Studenci nagradzani są dyplomami podczas uroczystej gali. 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji