Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Uroczystości 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Katowicach

8 maja w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Katowicach uczczono 70. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Prorektor ds. Nauki prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik.

Narodowy Dzień Zwycięstwa był okazją do wspomnień oraz wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Kulminacyjnym punktem uroczystości było otwarcie Sali Tradycji Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego. Wstęgę otwarcia przecięli: Wojewoda Śląski Piotr LITWA, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach płk Krzysztof RADWAN, oraz byli Szefowie WSzW – płk Zbigniew Piątek oraz płk Wiesław WOLAK.

 

Sala Tradycji jest elementem scalającym cały proces patriotycznej działalności WSzW, jest miejscem gromadzenia i ekspozycji pamiątek, dokumentów oraz materiałów związanych z powstaniem i symboliką naszej instytucji. Na czołowej ścianie Sali Tradycji umieszczono flagę państwową wraz z godłem państwowym  oraz symboliką miasta. W sali znajduje się także łuska, na której umieszczona imiona i nazwiska całego stanu osobowego Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

 

Wyposażenie Sali Tradycji stanowią również ekspozycje i dokumenty 8 Wojskowych Komend Uzupełnień. W nowo powstałej sali organizowane będą różnego rodzaju formy kształcenia obywatelskiego i wychowania patriotycznego. Będzie to również miejsce przyjmowania oficjalnych delegacji, oraz miejsce realizowania przedsięwzięć o charakterze ceremonialnym.

 

Prowadzona działalność edukacyjna i wychowawcza adresowana jest nie tylko do żołnierzy i pracowników wojska, ale także do jego społecznego otoczenia. Służy wzmocnieniu pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP oraz budowaniu więzi społeczeństwa z wojskiem. Sala Tradycji WSzW powstała dzięki zaangażowaniu i ofiarności żołnierzy i pracowników WSzW i WKU.

 

Foto: Robert LASKOWSKI - WSzW w Katowicach

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy