UTW działa w Porębie! Już po inauguracji!

DSC08173.JPG

DSC08173.JPG

19 października w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbyła się inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2015/2016. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Ryszard Spyra, który sfinansował tę inicjatywę ze środków własnych.


Zgodnie z tradycją uniwersytecką, wysłuchano utworu Gaudeamus igitur oraz złożono uroczyste ślubowanie odczytane przez Prodziekana ds. Kształcenia Ustawodawczego z Wyższej Szkoły Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Dominika Penara.

Głównym celem Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest edukacja i integracja osób starszych. Seniorzy, uczestniczący w zajęciach UTW włączą się w nurt życia naukowo – kulturalnego, poznają interesujących ludzi świata nauki i sztuki, realizując swoje pasje i możliwości aktywnego spędzenia czasu. Wyższa Szkoła Biznesu, sprawuje patronat merytoryczny nad Uniwersytetami Trzeciego Wieku w takich miastach i gminach jak: Bobrowniki, Czeladź, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Olkusz, Ożarowice, Poręba, Psary, Zawiercie.

 

Rok akademicki 2015/2016 zainaugurował wykładem „Renesans w literaturze i kulturze polskiej” dr Jacek Kwostek, pracownik Zakładu Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu na Uniwersytecie Śląskim, autor wielu pozycji literackich z pogranicza historii, literatury, filozofii i teologii.

 

Z kolei 9 listopada odbył się wykład pt. „Prawo spadkowe”, który poprowadził prawnik Konrad Dziuba.

 

Zapraszamy również do zapisywania się na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Kontakt: Karolina Ostrowska, pokój nr 26 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji