Informacje

Uniwersytet Trzeciego Wieku WSB wystartował po raz szósty!

W czwartek 10 października br. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej kilkuset słuchaczy wraz z rodziną i przyjaciółmi zainaugurowało VI edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Uczelni na czele z prof. nadzw. dr Zdzisławą Dacko-Pikiewicz, Rektorem WSB.

 - Pokazujecie Państwo jak ważna dla każdego człowieka jest edukacja. Uniwersytet Trzeciego Wieku jest pomostem łączącym pokolenia, a Państwo jako słuchacze możecie odnaleźć się w dynamicznie ewoluującym świecie pełnym nowoczesnych technologii i nowej wiedzy. Dzięki Uniwersytetowi stajecie się Państwo liderami lokalnej społeczności - mówił do zgromadzonych słuchaczy dr Marcin Lis, Pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 

Uniwersytet Trzeciego Wieku, który funkcjonuje od października 2008 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej to interesujące tematy z dziedziny medycyny, historii, sztuki, polityki, gorące dyskusje, ciekawe warsztaty i przyjazna atmosfera spotkań. Podstawowym celem inicjatywy jest kształcenie ustawiczne starszych osób na poziomie akademickim. Stwarzamy warunki do poszerzania i aktualizacji wiedzy. Tworzymy nowy, pozytywny wizerunek człowieka w wieku emerytalnym, by był pełen twórczej inspiracji, aktywny i otwarty na wszelkie zmiany. Współczesny senior uczestnicząc w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku włącza się w nurt życia naukowo-kulturalnego, poznaje interesujących ludzi świata nauki i sztuki, realizuje swoje pasje, usprawnia swoje ciało, zwiedza region, kraj, Europę.

 

Podczas Inauguracji wykład pt."Nie oszukasz Bluesa" wraz z ilustracją muzyczną  wygłosił dr Jerzy Kossek - polski amerykanista, literaturoznawca, poeta, prozaik, krytyk literacki, wykładowca akademicki, propagator kultury amerykańskiej, teoretyk bluesa, kompozytor, wokalista, producent muzyczny, współorganizator Rawa Blues Festival, współtwórca Tygla Kulturalnego na Rawa Blues Festival, założyciel Kawiarenki Poetyckiej Rawa Blues.

 

Na zakończenie prof. nadzw.dr hab Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej  przekazała wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze życzenia, aby Nowy Rok Akademicki obfitował w ciekawe wydarzenia, budził nowe zainteresowania i dostarczał wielu niezapomnianych emocji.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji