Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

V miejsce w Polsce dla WSB w rankingu PERSPEKTYWY 2017

Ogłoszono wyniki najbardziej prestiżowego rankingu szkół wyższych – Perspektywy 2017. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskała w nim najlepszy wyniki w historii Uczelni – 5 miejsce w Polsce oraz nagrodę specjalną AWANS 2017. Jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która znalazła się w ścisłej czołówce rankingu. W 18-letniej historii Rankingu żadna z uczelni w województwie śląskim nie uzyskała tak wysokiego wyniku.

Najlepsza uczelnia w południowej Polsce

 

Absolwenci na rynku pracy, siła naukowa, innowacyjność oraz umiędzynarodowienie studiów to właśnie te obszary zadecydowały 
o zajęciu tak wysokiej pozycji w tegorocznej edycji rankingu wydawnictwa Perspektywy. Uczelnia została doceniona za wieloletnią pracę na rzecz podnoszenia jakości kształcenia oraz badań naukowychUprawnienia habilitacyjne oraz wysoka ocena parametryczną (kategoria A) a także wyróżniające oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej plasują WSB w czołówce najlepszych ośrodków akademickich. Kapituła rankingu zwróciła również uwagę na realizację programów studiów  w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami oraz partnerami branżowymi. Autorami  sukcesu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej są również jej studenci, absolwenci a także ponad 500 studentów z 28 krajów, którzy kształcą się w Dąbrowie Górniczej oraz wydziałach zamiejscowych w Krakowie, Olkuszu, Żywcu i Cieszynie.

 

Ranking

 

 

Ranking Perspektyw jest publikowany od 18 lat i uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

 

Nagroda specjalna

 

Jak co roku Kapituła przyznała Nagrody Specjalne dla uczelni, które dokonały największego postępu w czołówce rankingu. Nagrodę AWANS 2017 wśród uczelni niepublicznych otrzymała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (przesunęła się z pozycji 10. na 5.).

WYNIKI RANKINGU: TUTAJ (kliknij)

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy