Informacje

VI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym - wielki finał

Szturm na ogrodzieniecki zamek, nocna przeprawa pod wodą, wyścigi na pontonie, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom. To tylko część konkurencji, w których zmagało się blisko 30 drużyn z całej Polski podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, która odbyła się w dniach 5-7 kwietnia 2017 roku zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z terenu całego kraju.

Celem turnieju było wyłonienie najlepszej klasy o profilu mundurowym w Polsce, a jego adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z klas profilowanych, m.in.: policyjnych, wojskowych, straży pożarnej i straży granicznej.

 

Gala finałowa Turnieju odbyła się w Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości uczestniczył wojewoda Jarosław Wieczorek, przedstawiciele władz, samorządowych, dowództwo formacji mundurowych oraz przedstawiciele władz Uczelni.


- Inicjatywie przyświeca idea szlachetnej rywalizacji uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe oraz wewnętrzne w naszym kraju – mówi prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor WSB.


Turniej rozgrywał na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na terenie miasta i gminy Łazy oraz gminy Ogrodzieniec. Zawodnicy podczas czternastu konkurencji musieli wykazać się sprawnością fizyczną, organizacyjną, zdolnością do pracy w zespole, a także konkretnymi umiejętnościami, takimi jak: wspinaczka, strzelectwo, ratownictwo medyczne, marszobieg na orientację, przeprawa przez rzekę oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.
 
Nagrodami dla laureatów Turnieju były: Złote, Srebrne i Brązowe Indeksy uprawniające do bezpłatnych studiów w ramach oferty Centrum Bezpieczeństwa i Szkolenia Służb Mundurowych oraz wizyta studyjna w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim celem zapoznania się z pracą Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

W nagrodę zwycięzcy VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym - Drużna nr 7 z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych w Knurowie - otrzymali miecz pamiątkowy oraz prestiżowy miecz przechodni – Szczerbiec ze złotą rękojeścią, będący repliką Miecza Koronacyjnego Królów Polski.


Wręczeniu nagród i pamiątkowych medali towarzyszył występ Orkiestry Wojskowej w Bytomiu.


SPRAWDŹ WYNIKI

/asz, 10.04.2017/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji