Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej... czujemy bluesa! Drugi dzień XIII Festiwalu Nauki za nami!

Członek  European Association of Social Anthropologists i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.Prowadzi interdyscyplinarne badania z zakresu antropologii społecznej, psychologii kulturowej i zarządzania publicznego. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i prac poświęconych problematyce mniejszości kulturowych, społecznej analizie testów DNA i metodologii badań międzykulturowych.

 

Naukowo-muzyczny duet - dr Dariusz Ziółek oraz Grzegorz Kapołka zaprezentowali publiczności wykład "Historia zapisana w strunach". Była to niezwykła, artystyczna niespodzianka dla melomanów. Dariusz Ziółek to doktor sztuk muzycznych Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wszechstronny muzyk, gitarzysta basowy, pianista, wokalista, kompozytor i aranżer. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami bluesowymi i jazzowym. Wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Z kolei Grzegorz Kapołka to wirtuoz gitary elektrycznej, wielokrotnie uznawany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów i muzyków. Trio Grzegorza Kapołki nagrało sześć płyt uhonorowanych licznymi nagrodami, m.in. nominacją do  Fryderyka czy nagrodą czasopisma TopGuitar dla najlepszej płyty bluesowej. Lider zespołu współpracował z Tomaszem Stańko, Frankiem Gambale, Ireneuszem Dudkiem, Young Power, Golec uOrkiestra.

 

Poland-Ukraine: political and economic relations – to tytuł wykładu, który wygłosił w Wyższej Szkole Biznesy w Dąbrowie Górniczej dr Ruslan Biloskursky - doktor nauk ekonomicznych,  dziekan Wydziału Ekonomii ora wykładowca akademicki Uniwersytetu Narodowego w Czerniowcach na Ukrainie. Prowadzi badania w zakresie modeli środowiskowych wejścia-wyjścia, zrównoważonej ekonomii, systemów i procesów gospodarczych, symulacji ekonomicznej.

Zapraszamy na pozostałe atrakcje w ramach XIII Festiwalu Nauki

 

XIII Festiwal Nauki – zadania finansowane w ramach umowy 847/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy