Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB członkiem Klastra dla Innowacji i Środowiska

W dniu 21 listopada 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Uczelni z Bartłomiejem Bodio, Posłem na Sejm RP oraz Bogdanem Węgrzynkiem, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

W trakcie wizyty podpisano porozumienie na mocy, którego Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przystąpiła do Polskiego Klastra dla Innowacji i Środowiska. Został on powołany, m.in. w celu tworzenia Centrów Kompetencyjnych służących realizacji kierunkowych przedsięwzięć, projektów oraz wszelkich inicjatyw naukowych, rozwojowych i innych dotyczących obszarów działalności członków klastra, kształtowania warunków sprzyjających rozwojowi, promowanie nowych rozwiązań i nowoczesnych technologii, upowszechnianie dobrych praktyk, a także tworzenie warunków do wzajemnego przekazywania wiedzy i doświadczeń.

 

Celem podmiotów będących członkami Klastra jest także budowa łańcucha powiązań kooperacyjnych, stymulowanie wzrostu konkurencyjności, promowanie klasteringu jako szansy na zrównoważony rozwój gospodarki w Polsce, opracowywanie programów szkoleń, staży, programów studiów, które mają istotny wpływ na rozwój krajowej gospodarki.

 

Ze strony Uczelni w spotkaniu uczestniczyli: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, mgr Jacek Uroda, Prodziekan WSB.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest współorganizatorem Światowego Kongresu Klastrów - bezprecedensowego na skalę światową wydarzenia klastrów polskich i zagranicznych, w szczególności w odniesieniu do możliwości łączenia ich potencjału, w celu ułatwienia rozwoju gospodarki lokalnej, krajowej i globalnej. Odbędzie się on 25-26  marcu 2015 roku w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie skierowane jest do klastrów, menedżerów, przedstawicieli biznesu, administracji lokalnej i centralnej oraz środowiska naukowego. W Kongresie udział wezmą przedstawiciele władz państwowych z poszczególnych krajów oraz najwybitniejsi eksperci w dziedzinie klasteringu. Celem Kongresu jest stworzenie międzynarodowej płaszczyzny komunikacyjnej, umożliwiającej dialog między biznesem a nauką przy wsparciu samorządów, a także dostarczenie uczestnikom wiedzy technicznej i praktycznej na temat klastrów oraz promowanie ich idei.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy