Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB na gali wręczenia nagród Lewiatana

11 maja 2015 odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Lewiatana, przyznawanych przez Konfederację Lewiatan. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest członkiem Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Edukacji zrzeszonego w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN. W gali uczestniczył prorektor WSB dr Marcin Lis. 

Nagrodzeni

 

Kapituła Nagród Lewiatana i Zarząd Konfederacji Lewiatan uhonorowały w tym roku cztery osoby: Leszka Gierszewskiego, Lenę Kolarską-Bobińską, Andrzeja Koźmińskiego i Adama Michnika. Nagrody zostały wręczone w poniedziałek, 11 maja, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

- Edukacja, przedsiębiorczość i media to pola aktywności tych, których wyróżniliśmy w tym roku. Nie odniesiemy sukcesów bez dobrej edukacji, bez efektywnej i innowacyjnej gospodarki, bez odbudowania wzajemnego zaufania i zdolności współpracy. Musimy zmienić sposób prowadzenia publicznej debaty, w czym media mają do odegrania swoją rolę. Nasi czterej laureaci to ludzie, którzy położyli nie jedną cegłę pod budowę ważnych instytucji i reform. Jako osoby publiczne - sami stali się instytucjami - powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

 

Nagroda im. Andrzeja Wierzbickiego

 

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego dla wyróżniającego się przedsiębiorcy, za pokazanie, że wizja, spokój i determinacja pozwalają osiągnąć najbardziej śmiałe cele biznesowe, otrzymał Leszek Gierszewski, założyciel Drutexu, największego producenta stolarki otworowej z PVC w Europie.

 

- Konfederacja Lewiatan przyznaje nagrody im. Andrzeja Wierzbickiego wiodącym przedsiębiorcom, którzy wyznaczają najlepsze praktyki i standardy polskiego biznesu. Leszek Gierszewski jest symbolem sukcesu polskiej przedsiębiorczości. Podbił rynki daleko poza Europą, m.in. USA, Meksyku, Kanady, Australii, Zanzibaru, Dubaju i Czadu. Okna Drutexu wybrali renowatorzy willi przy Placu Świętego Marka w Wenecji, a także architekci nowojorskiego Hiltona. Firma zarządzana rodzinnie, pełna wiary w potencjał i kwalifikacje swoich pracowników, zaangażowana w rozwój szeregu inicjatyw sportowych, kulturalnych i społecznych. To przedsiębiorstwo, które przełamuje szablonowe podejście do rozwoju biznesu i stanowi inspirację dla rozwijających się spółek - powiedział Łukasz Kalinowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny MetLife.

 

Nagroda im. Władysława Grabskiego

 

Nagroda im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, za wyznaczanie standardów służby publicznej, opartych na wiedzy, pracowitości i bezkompromisowości, trafiła w ręce prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Nagrodą specjalną zarząd Lewiatana uhonorował prof. Andrzeja Koźmińskiego, za udowodnienie, że prywatne szkolnictwo wyższe może być wzorem działania dla całego systemu kształcenia w Polsce. A. Koźmiński to ekonomista, długoletni rektor Akademii Leona Koźmińskiego, noszącej imię jego nieżyjącego ojca, Leona Koźmińskiego.

 

Nagroda za odwazne myślenie

 

Nagrodę za odważne myślenie, przyznaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, dostał Adam Michnik, od 1989 roku redaktor naczelny „Gazety Wyborczej", historyk, publicysta, autor wielu artykułów i książek. 

Gala Nagród Lewiatana zgromadziła ponad 1000 osób. Na zakończenie uroczystości uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu Leszka Możdżera i orkiestry kameralnej AUKSO pod batutą Marka Mosia.

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy