WSB na Targach FUTURALIA 2016 w Portugalii

Futuralia 2016.jpg

Futuralia 2016.jpg

W dniach 14-19 marca 2016 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych w Lizbonie „Futuralia 2016”. Stanowisko Study in Poland ze strony WSB reprezentowała dr Sabina Ratajczak, Dyrektor Centrum Jakości i Innowacji.

Polskie stoisko pod patronatem Fundacji Study in Poland, oprócz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentowali przedstawiciele 13 polskich uczelni wyższych tj. m.in. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Jagielloński czy Collegium Civitas.


Targi odwiedzały osoby bardzo młode, zazwyczaj w wieku 16-18 lat. Obszar ich zainteresowań był różnorodny. Największymi zainteresowaniem cieszył się kierunek medyczny, co wynika z trudności w dostaniu się na te studia wyższe w Portugalii z uwagi na duże limity miejsc w uczelniach medycznych.
Drugim w kolejności kierunkiem, który wzbudzał zainteresowanie to szeroko pojęty kierunek ekonomiczny. Studenci w zdecydowanej większości chcą studiować w języku angielskim oraz są zainteresowani pracą w Polsce po zakończeniu studiów ( z uwagi na duże bezrobocie w Portugalii wśród absolwentów uczelni wyższych).


W ramach wizyty Fundacja Study in Poland przygotowała także spotkania w uczelniach wyższych w Lizbonie tj. Uniwersytet Lizboński, Universidadade de Nova de Lisboa, Universidade Catolica Portuguesa, a także spotkanie w Polskiej Ambasadzie, która była współorganizatorem polskiego stoiska na targach.

Futuralia 2.JPG

Futuralia 2.JPG

Futuralia 3.JPG

Futuralia 3.JPG

Futuralia 4.JPG

Futuralia 4.JPG

Powrót do: Start » Współpraca międzynarodowa » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Kontakt

Wyższa Szkoła Biznesu
w Dąbrowie Górniczej

41-300 Dąbrowa Górnicza,
ul. Cieplaka 1c,

Rekrutacja: +48/32/ 262 28 05,
Dziekanat: +48/32/ 262 03 07,
Fax: +48/32/ 295 93 44
e-mail: info@wsb.edu.pl

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji