Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB partnerem akcji Granat na Raka

W dniu 16 maja br. w Wyższej Szkole Biznesu odbyła się wizyta dr Jerzego Ziętka, Posła na Sejm RP i inicjatora powstania Polskiej i Śląskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy.

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jako jedyna uczelnia niepubliczna została zaproszona do prac w ramach Koalicji oraz uczestnictwa w projekcie  „Profilaktyka – Granat na raka”.

 

Podczas wizyty podpisano porozumienie o współpracy, który zobowiązuje obie strony do popularyzacji narzędzi profilaktycznych: regularnych badań cytologicznych, szczepień przeciw HPV, scalanie i koordynowanie działań podejmowanych przez podmioty i instytucje zajmujące się profilaktyką zdrowotną związaną z rakiem szyjki macicy przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynacyjnym, wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych nastawionych na działania profilaktyczne i prozdrowotne.

 

Wizyta dr Jerzego Ziętka była okazją do spotkania ze studentami kierunku Fizjoterapia i prezentacji wykładu na temat walki z rakiem szyjki macicy, sytuacji zdrowotnej kobiet w Polsce oraz profilaktyki jako najskutecznejszego narzędzia walki ze schorzeniami onkologicznymi.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy