Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WSB w Dąbrowie Górniczej – tu zawsze coś się dzieje

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej to wiodący ośrodek akademicki z 20-letnią historią. Swoją pozycję Uczelnia zawdzięcza nie tylko doświadczeniu, znakomitej kadrze akademickiej i praktycznemu profilowi nauczania. Programy kształcenia WSB uwzględniają przede wszystkim dynamicznie zmieniające się wymogi rynku pracy i przygotowanie studenta do zdobycia doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów. Studenci cenią Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej również za...

...przyjazną atmosferę i niezliczoną ilość nietypowych inicjatyw, w których – dzięki Uczelni – mają szansę uczestniczyć, rozwijając kreatywność i zdobywając doświadczenie. To wszystko składa się na unikalny klimat studiów.

 

W ofercie WSB znajduje się kilkanaście kierunków studiów i kilkadziesiąt specjalności odpowiadających zapotrzebowaniu pracodawców. (m.in. Administracja, Filologia angielska, Logistyka, Fizjoterapia, Grafika komputerowa, Aplikacje mobilne, Informatyka, Pedagogika czy Bezpieczeństwo narodowe) Do tego certyfikowane, bezpłatne kursy, stała opieka biznesowych partnerów, wizyty studyjne i spotkania z ekspertami.

 

Kręci się…


Studenci WSB już od pierwszych dni studiów zostają wciągnięci w wir studenckiego życia.  Wyjazdy integracyjne, koncerty, folklorystyczne happeningi, targi ślubne, noc spadających gwiazd, azjatyckie Mikołajki, wyścigi gokartów czy akcje krwiodawstwa i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i in. Celem tych działań jest przede wszystkim zaangażowanie i integracja studentów, którzy w aktywny i kreatywny sposób spędzają czas wolny od ćwiczeń i wykładów. Zainteresowani studenci uczestniczą w programie praktyk w Centrum Promocji i Informacji WSB, zdobywając pierwsze doświadczenia zawodowe przy organizacji eventów, tworzeniu kreacji i strategii działania. Najlepsi studenci otrzymują propozycję pracy na Uczelni.

 

To tylko jedna z możliwości rozwoju kariery zawodowej, czekających na studentów. Przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej działa Rada Ekspertów. Pracodawcy współpracujący z Uczelnią chętnie i aktywnie włączają się w pomoc studentom przy organizacji praktyk, staży, pisaniu prac dyplomowych, tworzeniu zawodowego portfolio. W ten sposób pracodawcy – partnerzy WSB – pozyskują przyszłe kadry dla swoich przedsiębiorstw.


Uczelnia przyjazna pracującym

 

Ze statystyk Uczelni wynika, że 92 proc. studentów zaocznych WSB to osoby aktywne zawodowo, które najbardziej cenią sobie fakt, że studiując w WSB mogą bez problemów godzić obowiązki zawodowe ze zdobywaniem wykształcenia. Osobom pracującym Uczelnia gwarantuje elastyczny i indywidualny tryb kształcenia, możliwość studiowania „na odległość”, zajęcia dydaktyczne w weekendy, praktyczne programy studiów i przyjazną atmosferę. Mając na uwadze potrzeby pracujących studentów, istnieje możliwość elastycznego ustalenia terminów egzaminów, zaliczeń i konsultacji. Zajęcia odbywają się siedem dni w tygodniu. Specjalnie dla pracujących dziekanat WSB czynny jest także w godzinach popołudniowych. W związku z tym wszelkie formalności związane ze studiami można załatwić po pracy.

 

Korzystne bonifikaty – nawet dla nowożeńców


Obecnie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz w Wydziałach Zamiejscowych WSB: w Cieszynie, Krakowie, Olkuszu i Żywcu trwa nabór na semestr letni roku akademickiego 2015 roku.

 

Zobacz ofertę zniżek i bonifikat jaką przygotowaliśmy z myślą o Tobie!

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy