Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Współczesna piłka nożna jako jeden z fenomenów przełomu wieków - Antoni Piechniczek

Godz. 10.00-11.00

Miejsce: Audytorium Maximum WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


 

Współczesna piłka nożna jako jeden z fenomenów przełomu wieków

Czy dla przeciętnego obywatela wyrażenie „piłka nożna” ogranicza się jedynie do oglądania meczu wieczorem? A może przeglądamy portale sportowe i kolumny w gazetach w poszukiwaniu dokonań sportowców, informacji o ich sukcesach, porażkach…, o ich życiu prywatnym.  Piłka nożna jest dziedziną sportu, która nie tylko stała się bliska milionom ludzi, lecz dziś stanowi jeden z elementów życia zbiorowego obywateli. Podczas wykładu słuchacze będą mogli zapoznać się z ujęciem socjologicznym, naukowym, biznesowym, a i również antropologicznym tegoż sportu.

Antoni Piechniczek - były piłkarz Legii Warszawa i Ruchu Chorzów, z którymi zdobywał tytuły mistrza polski i pucharu polski, trener trzech reprezentacji na trzech kontynentach, pięciokrotnie z rzędu awansował do eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej; największy sukces osiągnął, zdobywając 3 miejsce z reprezentacją polski na mistrzostwach świata w Hiszpanii w 1982 roku oraz awansując do 1/8 finału na mistrzostwach świata w Meksyku, stratował w igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku z reprezentacją Tunezji, Radny Sejmiku Śląskiego dwóch kadencji oraz senator VII kadencji Senatu RP; wieloletni pracownik Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Wiceprezes ds. szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 23 marca 2015

 

Nasi partnerzy