Informacje

Współpraca WSB z BPSC S.A.szansą dla studentów informatyki

W dniu 28 stycznia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej gościł Pan Franciszek Szweda, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju BPSC  S.A. W spotkaniu uczestniczyli: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, mgr Jacek Uroda, Prodziekan oraz dr inż. Paweł Światała, Dyrektor Działu IT WSB.

Spotkanie było okazją do podjęcia rozmów dotyczących perspektyw dalszej współpracy, które nie tylko wpłyną na wzrost upraktycznienia procesu kształcenia WSB, ale uatrakcyjnią i wzbogacą program studiów. Obszary planowanej współpracy obejmują, m.in.: organizację konferencji naukowych z zakresu logistyki, innowacji i przedsiębiorczości, wspólne projekty badawcze (szczególnie z zakresu algorytmów, logistyki, systemów dystrybucji, logistyki, systemów wspomagających MHR) oraz pogłębienie wspólnych działań w ramach Śląskiego Klastra IT.

 

Istotnym elementem będzie budowa na Uczelni tzw. kuźni kadr spośród studentów kierunku Informatyka. Pod okiem ekspertów Partnera studenci będą przygotowywać się do pracy w firmach informatycznych, brać udział w procesie testowania oprogramowania. W BPSC S.A. organizowane będą wizyty studyjne. Pod okiem ekspertów Firmy powstawać będą prace dyplomowe i doktorskie. Wspólne działania przewidują wsparcie procesów na przykładzie branży spożywczej, systemów produkcyjnych, optymalizacji przebiegu procesów logistycznych.

 


Firma BPSC SA od 26 lat tworzy rozwiązania informatyczne, które wspierają zarządzanie kilku tysięcy firm w Polsce. Specjalizuje się w zintegrowanych systemach wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem klasy ERP oraz systemach do zarządzania personelem HCM. Zrozumienie potrzeb klientów, rozwiązania zgodne z logiką biznesową i trendami w zarządzaniu oraz inwestycje w ich rozwój pozwalają Firmie z sukcesem konkurować ze światowymi dostawcami rozwiązań ERP. BPSC SA od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce dostawców systemów ERP w Polsce.


Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji