Wycieczki

Artykuły

Muzeum Powstań Śląskich - wycieczka do Świetocłowic

Dnia 21.11.2018 r. przy lekkim mrozie grupa sluchaczy UTW Akademii WSB wybrała się na wycieczkę do Świetocłowic. Celem głównym wyprawy było Muzeum Powstań Śląskich.

 

czytaj więcej o Muzeum Powstań Śląskich - wycieczka do Świetocłowic

Już za Nami - WYCIECZKA do SZPREWALDU

W dniach 20-22.04.2018 r. słuchacze  UTW Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i UTW w Tychach przy pięknej pogodzie pojechali na kolejną wycieczkę. Zwiedzanie zaczęli od Pałacu Książęcego w Żaganiu. Jest to jedna z najokazalszych budowli barokowych w Polsce. Zwiedzili najbliższe otoczenie pałacu, przespacerowali się romantycznym Parkiem Książęcym, z urokliwą rzeką Bóbr, a następnie obejrzeli wnętrza pałacu....

czytaj więcej o Już za Nami - WYCIECZKA do SZPREWALDU

UTW na Niedzieli Palmowej w bierkowickim skansenie!

Tym razem nasi Słuchacze spędzili Niedzielę Palmową, biorąc udział w Jarmarku Wielkanocnym Muzeum Wsi Opolskiej w bierkowickim skansenie.

czytaj więcej o UTW na Niedzieli Palmowej w bierkowickim skansenie!

Wyjazd UTW do Teatru Ludowego w Krakowie

13 stycznia 2018 roku został zorganizowany wyjazd dla Seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Teatru Ludowego w Krakowie na komedię „Tartuffe albo Szalbierz”, wyreżyserowanej przez czeskiego reżysera, Tomasa Svobodę.

czytaj więcej o Wyjazd UTW do Teatru Ludowego w Krakowie

Magia przedświątecznego Krakowa!

W sobotę 9 grudnia Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyli  kolejną wycieczkę do magicznego Krakowa!  

czytaj więcej o Magia przedświątecznego Krakowa!

Śladem małopolskiej Reformacji!

 Kolejny wyjazd  już za nami! - w  dniu   4.11.2017r.  słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dabrowie Górniczej zwiedzali Małopolskę!

                Z okazji 500-lecia Reformacji przyjrzeli się bliskiej nam przecież Małopolsce. XVI-wieczna Małopolska była chyba najprężniejszym ośrodkiem polskiej Reformacji, tworzonym przez ewangelików reformowanych (kalwinistów), a później braci polskich (arian). Przez dwadzieścia lat XVI w. dominowali oni w polskim sejmie i senacie. To Małopolska była miejscem pracy Mikołaja Reja, Mikołaja Oleśnickiego czy Jana Łaskiego. Ten ostatni ma pomnik w Genewie, a jest zapomniany w Polsce. 

czytaj więcej o Śladem małopolskiej Reformacji!

Wycieczka do Wrocławia - już za Nami!

21.10.2017 roku Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zwiedzili WROCŁAW!

 

czytaj więcej o Wycieczka do Wrocławia - już za Nami!

VI Ogólnopolski Marsz Seniora w CZELADZI!

30.09.2017 roku Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu                  w Dąbrowie Górniczej pod fachową opieką Pani Ewy Urbanowicz uczestniczyli                                          w VI Ogólnopolskim Marszu Seniora w Czeladzi.

czytaj więcej o VI Ogólnopolski Marsz Seniora w CZELADZI!

"JURA - Pożegnanie lata"

W sobotę 16 września 2017 roku, wraz z zaprzyjaźnionym UTW w Tychach Słuchacze UTW Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyli  wycieczkę na Jurę, aby pożegnać lato i powitać nadchodzącą jesień. 

czytaj więcej o "JURA - Pożegnanie lata"

Katowice mało znane - NIKISZOWIEC!

W dniu 2 września 2017 r. uczestnicy Letniej Akademii Seniora wybrali się do najciekawszej dzielnicy Katowic czyli do Nikiszowca. 

czytaj więcej o Katowice mało znane - NIKISZOWIEC!

Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie!

 

Kolejna wycieczka z cyklu Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie i okolice zaprowadziła słuchaczy UTW  22 sierpnia 2017 r. do pobliskiego Będzina, gdzie zwiedzili Pałac Mieroszewskich z Izbą Zagłębiowską prezentującą wygląd chat z dawnych lat, co kojarzyło się Słuchaczom z latami swojego dzieciństwa. Osadnictwo  na tych terenach sięga czasów kultury łużyckiej i prowadzone wykopaliska pozwoliły zgromadzić wiele eksponatów potwierdzających zamieszkiwanie tych terenów już w okresie kultury łużyckiej.

czytaj więcej o Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie!

Słoneczne wakacje UTW w Chorwacji!

      W dniach od 21 czerwca do 1 lipca 2017 r. grupa Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przebywała na wypoczynku wakacyjnym                   w Chorwacji.

czytaj więcej o Słoneczne wakacje UTW w Chorwacji!

Ciągle poznajemy Zagłębie Dąbrowskie i okolice!

Właśnie odbyliśmy  kolejną wycieczkę z cyklu "Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie           i okolice" -  Ewangelicy  w Sosnowcu z okazji 500 lat Reformacji 

w sobotę 24 czerwca 2017 r.

czytaj więcej o Ciągle poznajemy Zagłębie Dąbrowskie i okolice!

I Rajd Górski - już za nami!

17 maja 2017 r. nasi seniorzy zostali zaproszeni przez UTW w Tychach na  I Rajd Górski          z metą w Węgierskiej Górce. Został on zorganizowany z okazji 10-lecia zaprzyjaźnionego         z nami tyskiego UTW. 

czytaj więcej o I Rajd Górski - już za nami!

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |


 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji