Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wykładowcy i eksperci Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WSB współorganizatorami konferencji naukowej w OSSSG w Lubaniu

W piątek 23 września 2015 roku w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu zakończyła się trzydniowa konferencja naukowa: „Podmioty bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej w aspekcie współczesnych wyzwań i zagrożeń – II”.

Organizatorem wydarzenia były: Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, Sztab Komendanta Głównego oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tematyka konferencji koncentrowała się przede wszystkim na roli Straży Granicznej jako podmiotu bezpieczeństwa narodowego w obliczu współczesnych wyzwań i zagrożeń.

 

Wśród uczestników wydarzenia byli wykładowcy i eksperci Katedry Bezpieczeńśtwa i Zarządzania Kryzysowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej: dr Paulina Polko, Kierownik Katedry oraz ppłk SG dr. hab. Adrian Siadkowski, Doradca Komendanta Głównego SG .

 

W trakcie obrad poruszono zagadnienia dotyczące m. in.: zabezpieczenia Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, przywrócenia kontroli na granicy wewnętrznej UE,  sposobów przerzutu nielegalnych migrantów na terytorium UE drogą morską, roli specjalnych jednostek wojskowych w systemie bezpieczeństwa państwa na przykładzie JW „Agat” i wykorzystania mediów społecznościowych w sytuacjach kryzysowych. Omówiono ponadto współpracę SG z Siłami Zbrojnymi RP na przykładzie Bieszczadzkiego OSG.

 

Konferencja, którą zakończyło wystąpienie Komendanta Głównego SG płk. SG Marka Łapińskiego była kontynuacją sympozjów odbywających się w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu od 2011 r. 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy