Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Wykłady w formie webinarów dla studentów i słuchaczy Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

Szanowni Państwo,

 

W związku z przedłużającą się sytuacją związaną z zagrożeniem rozprzestrzeniania się COVID-19 Akademia WSB przygotowała dla Państwa zajęcia w formie zdalnej. Zapraszamy Państwa do udziału w webinarach (przekaz on-line – „na żywo” z zachowaniem interakcji pomiędzy prowadzącym a uczestnikiem) realizowanych za pośrednictwem platformy Click Meeting.

 


Link do planu zajęć przesłaliśmy na adres e-mail każdego studenta


 

Przygotowanie do udziału w webinarze Clickmeeting:

 

 1. Prosimy o przygotowanie do zajęć komputer z dostępem do internetu . Możliwy jest również udział w webinarach poprzez urządzenia mobilne (nie polecamy lepiej komputery, laptopy). W przypadku chęci wykorzystania urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) prosimy o wcześniejsze pobranie aplikacji: Click Meeting https://account-panel.clickmeeting.com/logout
 2. Osoby chcące skorzystać z urządzeń mobilnych po zainstalowaniu aplikacji powinny w godzinie wykładu wpisać kod przypisany webinarowi dla urządzeń mobilnych.
 3. Aby wziąć udział w webinarze należy kliknąć w link w czasie wg planu nagrania, który przesyłamy powyżej. Webinary przeznaczone dla Państwa będą rozpoczynały się o podanej w planie zajęć godzinie. Wcześniej pod tym adresem realizowane będą inne zajęcia dla studentów Akademii WSB. Gdy wejdziecie Państwo na trwający jeszcze poprzedni wykład, aby skorzystać z webinaru przeznaczonego dla Państwa grupy należy odświeżyć stronę po zakończeniu porzedniego wykładu.
 4.  Po kliknięciu w link nastąpi przekierowanie do strony logowania gdzie system poprosi o podanie imienia Prosimy jednak, aby w tym polu wpisać swoje imię i nazwisko wraz z skrótem kierunku (skrót jest w powyższej tabeli) np. Jan Kowalski LOG Cieszyn oraz adres e-mail (tak na który otrzymują Państwo e-maile z Uczelni), który upoważnia do skorzystania z platformy oraz będzie stanowił potwierdzenie Państwa uczestnictwa w zajęciach.

 

 

 

wzor

Zajęcia na platformie ZOOM

 

 

 1. Spotkamy się na platformie ZOOM.US – aplikację możecie pobrać (bezpłatnie) ze strony www.zoom.us - rejestracja nie jest obowiązkowa ale warto stworzyć własne konto. 
  1. W prawym górny rogu znajdziesz „SIGN UP, IT’S FREE”
  2. Na kolejnej stronie znajdziesz okno rejestracji. Możesz założyć nowe (podając swój adres e-mail) lub wykorzystać konta Google lub Facebook.
  3. Jeżeli podałeś swojego maila to otrzymasz na niego potwierdzenie rejestracji oraz link do jej potwierdzenia. Zaloguj się więc na swoją skrzynkę pocztową i znajdź wiadomość od ZOOM.US (sprawdź też SPAM).
  4. W otrzymanym od ZOOM wiadomości e-mail kliknij w „Activate Account” lub w podany obok link. ZOOM poprosi Cię o uzupełnienie danych: imię, nazwisko, hasło i powtórzenie hasła. Po uzupełnieniu klikamy „Continue”
  5. Następnie ZOOM zapyta czy chcesz zaprosić do aplikacji swoich znajomych – możesz pominąć ten krok wybierając opcję „skip this step”. Konto już masz. 

 2. APLIKACJA - należy pobrać aplikację na swój komputer/urządzenie mobilne
  1. Możesz to zrobić wchodząc na stronę www.zoom.us/download i zainstalować program postępując krok po kroku z tym co podpowiada ZOOM.

 3. Dołączyć do wykładu/ćwiczeń możesz na dwa sposoby:
  1. E-mailem otrzymasz od nas link do spotkania – wystarczy w niego wejść, aby uruchomić aplikację i dołączyć do wykładu 
  2. Możesz również w ekranie aplikacji wejść w ikonę „Join”. Zobaczysz wtedy poniższy ekran. W polu „Meeting ID or Personal Link Name” wpisz Meeting ID, który otrzymałeś w e-mail.

 4. Gdy dołączysz do spotkania ZOOM poprosi Cię o wybór mikrofonu – ten zamontowany w komputerze lub słuchawki z mikrofonem. Wybór należy do Ciebie ale polecamy słuchawki. Po wybraniu opcji wejdziesz do „pokoju”, w którym odbędzie się wykład/ćwiczenia. Jeżeli zobaczysz obraz informujący ooczekiwaniu, oznacza to że Prowadzący jeszcze nie rozpoczął zajęć i czekasz w poczekalni.
  1. Zanim zaczniemy mamy do Ciebie prośbę – w trakcie spotkania włącz kamerę – miło nam będzie Cię zobaczyć. Możesz to zrobić wybierając opcje Stop/Start Video w lewym dolnym rogu (jeżeli nie widzisz czarnego paska z opcjami – wystarczy najechać myszką, wtedy się pojawi)
  2. Pasek kontroli. Na dole ekranu znajduje się pasek kontroli, dzięki któremu możesz włączyć/wyłączyć kamerę i mikrofon o czym pisaliśmy wyżej.
   1. Oprócz tego możesz skorzystać z opcji:

• Invite – zaprosić innego pracownika do spotkania/szkolenia. Prosimy jednak z niej nie korzystać. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają od nas indywidualne zaproszenie
• Manage Participants – zobaczyć wszystkich uczestników szkolenia (pasek pojawi się z prawej strony ekranu)
• Chat – czytać i pisać do wszystkich (lub indywidualnie) wiadomości. Pasek chatu pokaże się z prawej strony ekranu
• Record – nagrywać spotkanie (prowadzący otrzyma powiadomienie o chęci nagrywania)
• Reactions – wyrażać swoje emocje (kciuk w górę lub brawa)
• End Meeting – opuszczenie szkolenia (na zakończenie)

 

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy