Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej na wojewódzkich obchodach Święta Wojska Polskiego

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz na zaproszenie płka Krzysztofa Radwana, szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz ppłka Piotra Ranci, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Katowicach wzięła udział w wojewódzkich obchodach Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie odbyło się w Katowicach w dniu 20 sierpnia 2015 r.

W gronie zaproszonych znaleźli się także m.in. Wicewojewoda Śląski – Mirosław Szemla, władze samorządowe i parlamentarzyści, dowódcy jednostek wojskowych województwa śląskiego, przedstawiciele służb mundurowych, żołnierze i pracownicy cywilni Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz wojskowych komend uzupełnień, żołnierze rezerwy i NSR, kombatanci, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Katowic. 

 

Święto Wojska Polskiego obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej upamiętnia jedno z największych zwycięstw oręża polskiego. Heroizm tamtych dni jest źródłem głębokich patriotycznych treści, wzorem odwagi i poświęcenia, a także drogowskazem w służbie współczesnych żołnierzy.

 

Wspominając kolejną rocznicę wydarzeń pamiętnego sierpnia 1920 roku, uczestnicy uroczystości skierowali wyrazy uznania pod adresem kombatantów oraz wszystkich tych, którzy mundur żołnierza Wojska Polskiego noszą na co dzień, dokumentując tym samym przywiązanie do patriotycznych tradycji dobrą służbą.

 

Podczas oficjalnej części uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, resortowe, awanse i odznaki pamiątkowe.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy