Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zapraszamy na trzeci wykład z cyklu Akademia Młodego Przedsiębiorcy

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zaprasza uczniów częstochowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

W styczniu słuchaczy Akademii Młodego Przedsiębiorcy zapraszamy na wykład dra Rafała Rębilasa p.t. "Negocjacje w praktyce". Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2015 roku w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym o godz. 10.00.

 

 


dr Rafał Rębilas – Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, specjalista-praktyk w dziedzinie ekonomii, finansów i bankowości. Adiunkt w Katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Celem „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

 

 

 

 

 

Zajęcia w ramach AMP prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez  dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.


Podstawową formą zajęć w „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” są interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.


W ramach projektu w okresie listopad 2014 - czerwiec 2015 planuje się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi, przedstawicielami świata biznesu. Dodatkowo, wybrana grupa uczniów będzie miała okazję wziąć udział w trzech praktycznych wizytach studyjnych aby w praktyce poznać sposób działania przedsiębiorstw z różnych branż. Przewiduje się wizyty studyjne w Centrum Usług Finansowych TRW (międzynarodowe usługi finansowo księgowe), w Hucie Szkła STOLZLE (produkcja) oraz w firmie Asten Group (usługi serwisowe, logistka).

Kontakt i zapisy:

 

Katarzyna Łopacińska

tel. 32 295 93 15

e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy