Informacje

Zaproszenie na szkolenie dla tłumaczy!

szkolenie dla tłumaczyCentrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń zaprasza na szkolenie pn. "Tłumaczenia pisemne wspomagane komputerowo".

.

 

...

Cel szkolenia: 

 

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi programami CAT (Computer Aided Translation) pozwalającymi w wielu aspektach przyspieszyć, ułatwić i usprawnić pracę tłumacza pisemnego. Po ukończeniu kursu uczestnik będzie posiadał wiedzę i umiejętności będące niezbędnym narzędziem w pracy tłumacza na profesjonalnym poziomie oraz przyczyniającą się do zwiększenia konkurencyjności na rynku pracy.

 

Opis szkolenia:

 

Szkolenie będzie obejmować  ćwiczenia praktyczne z użyciem programów CAT poprzedzone wstępem dotyczącym rzeczywistych korzyści płynących z wykorzystywania oprogramowania tego typu - m.in. szybkość, wygoda, utrzymanie jednolitości tekstu, mniejsze ryzyko błędu. Poza zapoznaniem się z podstawowymi i zaawansowanymi funkcjami oprogramowania CAT przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące współpracy z biurami tłumaczeń i klientami bezpośrednimi. Zajęcia zostaną uzupełnione ćwiczeniami z użyciem innych programów wspomagających pracę tłumacza.

 

Zajęcia będą prowadzone w postaci warsztatów, gdzie ćwiczenia praktyczne będą uzupełnione niezbędną teorią oraz symulacją „życiowych” problemów do rozwiązania.

 

Zakres szkolenia:

 

1. Program TRADOS

2. Program MemoQ

3. Wybrane programy CAT i ich charakterystyka

4. Komunikacja z biurami tłumaczeń i klientami

5. Symulacja problemów i ich rozwiązania

6. Sesje pytań i odpowiedzi

 

Osoba prowadząca szkolenie – specjalista CAT - Pan Michał Tosza (tłumacz języka angielskiego)

 

Koszt szkolenia: 390 zł

 

Czas trwania szkolenia: 16 godzin

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy: amusialik@wsb.edu.pl

 

Zapraszamy!

Powrót do: Start » Studia podyplomowe » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji