Zaproszenie

 


Artykuły

Szanowni Państwo!

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie mają zaszczyt zaprosić na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej Stanisława Mariana Skarbińskiego oraz towarzyszące ceremonii Seminarium Naukowe pt. „Przedsiębiorcy i społecznicy Zagłębia Dąbrowskiego”, mające na celu popularyzację historii naszego regionu i ludzi związanych z jego historią. 

 

Przedsięwzięcie poświęcone jest tematyce historii gospodarczej i społecznej Zagłębia Dąbrowskiego. W szczególny sposób eksponuje rolę, jaką odegrały w niej rody Ciechanowskich, Skarbińskich, Stypułkowskich i Schönów, których członkowie poprzez swoje działania i zaangażowanie, na trwałe związali się z miejscami, gdzie po dzień dzisiejszy istnieją ślady ich inicjatyw w postaci kopalń, hut, osiedli i szkół

 

Eksponowanie działań i zasług ludzi zaangażowanych w budowę nowego oblicza Zagłębia w przeszłości, powinno stać się istotnym elementem budowania współczesnej tożsamości społeczeństwa obywatelskiego i dumy z historii naszego regionu, jak również stanowić nieodzowny element jego promocji. 


Uroczystości odbędą się w dniu 31 marca 2014 roku o godz. 11.30 w siedzibie I-go Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji