Informacje
Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych
Rekomendacja:
Innowacyjny program studiów został zbudowany tak, by wyposażyć słuchaczy w wiedzę i praktyczne umiejętności, które uczynią ich konkurencyjnymi. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów w poszczególnych dziedzinach oraz funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, żołnierzy Wojska Polskiego oraz ratowników medycznych. Absolwent uzyska odpowiednie kompetencje oraz umiejętności praktyczne niezbędne do podejmowania właściwych decyzji na pełnionych stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej związanych z zarządzaniem i dowodzeniem w sytuacjach kryzysowych. Będzie potrafił monitorować i skutecznie likwidować zagrożenia mogące wystąpić na terenie gminy, powiatu, miasta, województwa oraz kraju”.
nadkom. mgr Maciej Woszczyna
Komendant Komisariatu Policji w Krzeszowicach
Nietypowy egzamin na zakończenie I edycji studiów podyplomowych-zobacz szczegóły!
Cel :
Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy z zakresu zarządzania i dowodzenia w sytuacjach kryzysowych. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę zagrożeń występujących w czasie pokoju i kryzysu. W procesie kształcenia absolwenci nabędą również kompleksową wiedzę z zakresu planowania, organizowania, przekazywania poleceń, koordynacji i kontrolowania, a także wypracowanie predyspozycji jego uczestników, do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, efektywnego funkcjonowania podczas ich zaistnienia, likwidowania skutków, przywracania stanu pierwotnego.
Uczestnicy:
Jedyna w skali kraju specjalność, która kierowana jest do osób zajmujących się zarządzaniem i dowodzeniem ludźmi i służbami. Studia przeznaczone są dla osób legitymujących się wykształceniem wyższym, które chcą zdobyć lub pogłębić wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego zarządzania i dowodzenia w sytuacjach kryzysowych. Studia są także praktycznym uzupełnieniem wiedzy dla: pracowników administracji państwowej oraz samorządowej, zatrudnionych w zespołach zarządzania kryzysowego; funkcjonariuszy „służb mundurowych” (wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej); innych osób dla których wiedza w zakresie zarządzania i dowodzenia w sytuacjach kryzysowych jest niezbędna na zajmowanym (lub przewidywanym do objęcia) stanowisku.
Wykładowcy:
Zajęcia prowadzone będą przez znakomitych dydaktyków, praktyków, ekspertów z zakresu wojska, policji, straży pożarnej oraz służby ratowniczej, przedstawicieli wojewódzkich i powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego.
Kwalifikacje i kompetencje:
Absolwent rozumie istotę zagadnienia kryzysu i jego uwarunkowań, zasady działania w sytuacjach kryzysowych (organizacyjnych, społecznych, gospodarczych i będących następstwami działania człowieka i sił natury). Potrafi zorganizować oraz zarządzać i dowodzić zespołem, którego zadaniem będzie reagowanie na sytuację kryzysową. Ważną kompetencją absolwenta jest umiejętność identyfikacji potencjalnych zagrożeń i przeciwdziałanie im. Osoba kończąca studia podyplomowe zna także techniki radzenia sobie w stresie, rozumie i umie panować nad zachowaniami grupowymi i społecznymi wobec napięć przeżywanych w sytuacjach zagrożenia.
W programie:
1. Wykorzystanie Wojska w przypadku klęsk żywiołowych i katastrof
2. Efektywne wykorzystanie sił i środków Policji w sytuacji wystąpienia katastrof, klęsk żywiołowych i zbiorowego naruszenia prawa
3. Straż Pożarna w czasie klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń
4. Zasady i procedury mobilizacji służb medycznych w rejonach dotkniętych sytuacją kryzysową, katastrofą bądź klęską żywiołową
5. Metody organizacji i zarządzania
6. Komunikacja w sytuacjach zagrożeń
7. Organizacja i funkcjonowanie centrów zarządzania
8. Psychologia sytuacji kryzysowych i stresu
9. Prawne aspekty bezpieczeństwa publicznego
10. Zarządzanie kryzysowe w skali mikro i makro
11. Komunikacja w konfliktach społecznych
12. Media oraz ich rola w bezpieczeństwie publicznym i w sytuacjach kryzysowych
13. Prowadzenie akcji ratunkowych
14. Podejmowanie decyzji w zespole zadaniowym
15. Negocjacje w sytuacji kryzysu
Liczba godzin: 160 godzin
Forma zakończenia studiów: egzamin terenowy- relacje z ostatniej edycji
Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna! |
||||||
3400 2780 |
3400 3100 |
3400 3100 |
3400 3100 |
3400 3245 |
3400 3090 |
3400 3090 |
Wysokoć opłaty za studia dla absolwentów WSB (Bonifikata 20%) | Wysokoć opłaty z studia dla grupy pracowników z jedniej firmy (czesne dla 1 pracownika)* | Wysokoć opłaty za studia po zniżce rodzinnej ostatnia rata (300zł)* | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie terminowej do 15 lipca 300zł** | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie urodzinowej 5% | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie dla nauczycieli, którzy podejmujš naukę na studiach innych niż pedagogiczne 10% | Wysokoć opłaty za studia po bonifikacie dla pracowników służb mundurowych 10% |
Informacja:
Czas trwania: 2 semestry
Opłaty: 3400 zł/2 semestry (Czesne płatne w 7 ratach. W dniu zapisu 300zł,2x600zł, 2x550zł, 1x500zł, 1x300zł)
Data rozpoczęcia: marzec 2014/październik
Zajęcia w: WSB Dąbrowa Górnicza, WSB Kraków, WSB Żywiec
Dni uczęszczania: sobota, niedziela co dwa tygodnie w godz.8:00-14:35
Powrót do: Start » Studia podyplomowe » Kierunki studiów podyplomowych » studia z zakresu bezpieczeństwa