Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych

Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowychJedyna w skali kraju specjalność, która daje podstawową wiedzę z zakresu zarządzania i dowodzenia w  sytuacjach kryzysowych. Poprzez szereg zajęć teoretycznych jak i praktycznych absolwenci będą potrafili poradzić sobie z zagrożeniami występującymi w czasie pokoju i kryzysu na terenie gminy, powiatu, województwa i kraju. 


Zapisz się - studia stacjonarne Zapisz się - studia niestacjonarne

W procesie kształcenia absolwenci nabędą również kompleksową wiedzę z zakresu monitorowania, planowania, organizowania, przekazywania poleceń, koordynacji i kontrolowania, a także wypracowanie predyspozycji jego uczestników do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, efektywnego funkcjonowania podczas ich zaistnienia, likwidowania skutków, przywracania stanu pierwotnego.

Znajdziesz pracę jako:

 

  • pracownik administracji państwowej oraz samorządowej,
  • pracownik w zespołach zarządzania kryzysowego.

 

Dla funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej/Gminnej oraz dla Żołnierzy Wojska Polskiego w znacznej mierze ułatwi  możliwości ubiegania się o stanowiska dowódcze lub kierownicze.

Największym atutem tej specjalności są znakomici dydaktycy,  praktycy, eksperci z zakresu wojska, policji, straży pożarnej oraz służby ratowniczej,  przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego.

Przedmioty:

  1. Wykorzystanie Wojska w przypadku klęsk żywiołowych i katastrof
  2. Efektywne wykorzystanie sił i środków Policji w sytuacji wystąpienia katastrof, klęsk żywiołowych i zbiorowego naruszenia prawa.
  3. Straż Pożarna w czasie klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń.
  4. Zasady i procedury mobilizacji służb medycznych i ochrony zdrowia w rejonach dotkniętych sytuacją kryzysową, katastrofą bądź klęską żywiołową.

Powrót do: Start » Studia Zarządzanie » Studia II stopnia magisterskie

 

Nasi partnerzy