Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zasmakuj w Technologii podczas II Pikniku Wiedzy w Sosnowcu pod patronatem naszej uczelni

Już po raz drugi Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny serwuje solidną porcję wiedzy, nowinek technologicznych i przedsiębiorczości, których będzie można spróbować podczas II Pikniku Wiedzy 17 października w godzinach od 900do 1600, przy ul. Wojska Polskiego 8  w Sosnowcu.

 

Piknik odbywa się pod patronatem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Główną atrakcją Pikniku będą targi innowacji i przedsiębiorczości, podczas których odbędzie się pokaz CyberRyby – unikalnego w skali Świata i Europy, pierwszego w Polsce robota mobilnego naśladującego wyglądem i sposobem poruszania się rybę. Kierowcy będą mogli sprawdzić się
za kierownicą samochodu ciężarowego na mobilnym symulatorze jazdy i symulatorze dachowania oraz wypróbować hybrydowe modele Toyoty podczas jazd próbnych. Ponadto uczestnicy będą mogli zeskanować i wydrukować w technice 3D swoją twarz, dowiedzieć się jak z klocków LEGO można zbudować i zaprogramować roboty oraz przenieść się w czasy pierwszych doświadczeń informatycznych odwiedzając ekspozycję Stowarzyszenia Miłośników Zabytków Informatyki, prezentującą zabytkowe urządzenia elektroniczne m. in. kultowe Commodore, Atari czy Spectrum.

 

Odważni będą mieli możliwość zmierzenia się z zawodowymi szachistami podczas symultanicznych rozgrywek szachowych. Przez cały czas imprezy realizowane będą doświadczenia naukowe i eksperymenty z udziałem zwiedzających - każdy, kto przyniesie piłeczkę ping-pongową będzie mógł  na niej zaprojektować i wydrukować ploterem swój rysunek (imię, logo, życzenia). Innowacyjne przedsiębiorstwa naszego regionu zaprezentują swoje osiągnięcia, a uczelnie wyższe pokażą, że droga od pomysłu do biznesu może być prosta.

 

Równolegle do części wystawowej, w auli budynku SPNT odbywać się będą wykłady. Część wykładowa dotyczyć będzie m.in. rozwijania przedsiębiorczości i kreowania marki. Goście Pikniku dowiedzą się jak właściwie napisać biznesplan oraz jak efektywnie wykreować markę swojego biznesu.

 

Impreza ma charakter otwarty.


Piknik wiedzy organizowany jest w ramach Projektu „Naukowy biznes” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program Pikniku Wiedzy


17 października 2013, godz. 9.00-16.00

Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Wojska Polskiego 8, Sosnowiec


 

9.45 – 10.00

Powitanie gości – Monika Zając, Dyrektor Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego

10.00 – 11.00

Biznesplan w praktyce – Mariusz Kozłowski

11.00 – 11.45

Przerwa kawowa

11.45 – 12.45

Kreowanie marki na własnym przykładzie - .bringMore advertising

12.45 – 13.15

Przerwa kawowa

11.00 – 14.00

Mobilny symulator jazdy samochodem ciężarowym i autobusem, symulator dachowania samochodu osobowego – Centrum Edukacji zawodowej
CARGO Sp. z o.o.

 

Zapraszamy też na odbywające się równocześnie:

  • targi innowacji i przedsiębiorczości,
  • pokaz CyberRyby,
  • jazdy próbne hybrydowymi modelami Toyoty,
  • wystawa komputerów z przeszłości,
  • symultaniczne rozgrywki szachowe,
  • pokazy doświadczeń naukowych, eksperymentów, robotów, innowacyjnych technologii.

 

Więcej na stronie www.spnt.sosnowiec.pl/ii-piknik-wiedzy

Pliki do pobrania

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy