Zastosowania sieci komputerowych

Zastosowanie sieci komputerowych studia  WSB

Specjalność Zastosowania sieci komputerowych na studiach II stopnia kierunku Informatyka jest przeznaczona dla studentów informatyki, którzy w ramach studiów pierwszego stopnia poznali i zainteresowali się tematyką sieci komputerowych, pracują w biznesie lub przemyśle jako administratorzy sieci, czy też zajmują się zagadnieniami, które wymagają poszerzenia umiejętności i wiedzy w zakresie sieci komputerowych.

Treści przedmiotów koncentrują się na poszerzeniu wiedzy absolwentów dotyczącej zagadnień poruszających zastosowania sieci, ale również dziedzin wykorzystujących sieci w działaniu, jak systemy zarządzania, telekomunikacji, optymalizacja infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw czy wdrażanie nowoczesnych rozwiązań sieci konwergentnych.


Zapisz się - studia stacjonarne Zapisz się - studia niestacjonarne
 
 Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

 

  • Projektowanie sieci komputerowych
  • Projektowanie w języku UML
  • Nowoczesne technologie sieciowe
  • Technologie sieci rozległych
  • Optymalizacja i zabezpieczenia infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw
  • Systemy informatyczne w logistyce i transporcie
  • Systemy przemysłowe
  • Konwersatorium z języka angielskiego

 

Gdzie szukać pracy?


Umiejętności przekazywane w procesie kształcenia koncentrują się na projektowaniu nowoczesnych, skalowalnych sieci komputerowych, badaniu ich wydajności, ocenie poziomu optymalizacji ich budowy i działania, ale także współpracy systemów sieciowych z nowoczesnymi bazami danych.

Świadomość kierunków rozwoju informatyki w tym zakresie uzupełniają absolwentom treści z zakresu nanosystemów informatyki oraz nowoczesnych technologii sieciowych.

Specjalizacja w Zastosowaniach sieci komputerowych daje informatykom możliwość realizowania się w wielu aspektach zastosowań technologii sieciowych - od projektowania sieci dla biznesu lub przemysłu, poprzez analizę systemów i sieci komputerowych, do aspektów bezpieczeństwa sieci i systemów.

Powrót do: Start » Studia Informatyka » Studia II stopnia magisterskie

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji