Informacje

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

ATUTY KIERUNKU:

 - Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów,
 - Certyfikaty wydane przez DPM, potwierdzające udział w poszczególnych szkoleniach,
 - Program studiów stworzony przez praktyków w zakresie HR – ekspertów DPM,
 - Zdobycie konkretnych i praktycznych umiejętności np.: projektowanie sesji AC, stworzenie projektu rekrutacyjnego, stworzenie opisu stanowisk pracy i zwartościowanie stanowiska pracy, zbudowanie budżetu personalnego dla danej organizacji, zaplanowanie ścieżki kariery dla wybranej grupy pracowników,
 - Każdy student przygotowuje praktyczny projekt z zakresu konsultingu lub zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. NAGRODA DLA AUTORA NAJCIEKAWSZEGO PROJEKTU ! 

Rekomendacja partnera/wykładowcy:

„Studia podyplomowe, oparte na partnerstwie z firmą Doradztwo Personalne Menedżer, to studia nastawione na rozwój wiedzy praktycznej, opartej na know-how konsultantów DPM oraz zaproszonych do projektu dyrektorów i specjalistów personalnych. Słuchacze zdobywają wiedzę w oparciu o analizę studium przypadku, ćwiczenia praktyczne, analizę wdrożonych w wybranych przedsiębiorstwach projektów z zakresu HR”

Agata Hagno

Dyrektor Zarządzający

Doradztwo Personalne Menedżer Sp. z o. o.


CEL:

Celem studiów jest przekazanie aktualnej wiedzy dotyczącej tematyki skutecznego kierowania ludźmi, sposób rekrutowania kandydatów, doboru metody efektywnej motywacji, organizowania profesjonalnych szkoleń pracowniczych, utrwalania pożądanych kwalifikacji i postaw wobec pracy.

UCZESTNICY:

Studia adresowane są zarówno do kadry kierowniczej wyższego i średniego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwie, m.in.: menedżerów, właścicieli firm, pracowników działów personalnych, jak i doradców personalnych, psychologów pracy oraz wszystkich tych, którzy chcą zdobyć umiejętności z zakresu zarządzania personelem, a w szczególności są zainteresowani tematyką: motywowania pracowników, systemów ocen pracowniczych, rekrutacji i selekcji personelu, szkoleń pracowniczych oraz planowania ścieżek karier.

KWALIFIKACJE I KOMPETENCJE:

Studia umożliwiają zdobycie kompleksowej wiedzy menadżerskiej z zakresu prognozowania i planowania zasobów ludzkich, metod i technik rekrutacji i selekcji, szkolenia pracowników, projektowania systemów wsparcia pracowniczego (w tym motywacji i zaangażowania, rozwoju zawodowego), tworzenia programów zarządzania kompetencjami, zarządzania przez efekty, wartościowania stanowisk pracy. Dodatkowo uczestnicy posiądą kompetencje w zakresie posługiwania się normatywnymi wymaganiami ZZL, przeprowadzania samooceny organizacji i posługiwania się analizą wartości organizacyjnych. W trakcie studiów słuchacze otrzymują certyfikaty wydane przez Doradztwo Personalne Menedżer: specjalista ds. personalnych, doradca personalny.

 WYKŁADOWCY:

Wykłady i ćwiczenia prowadzone będą przez dyrektorów  personalnych, konsultantów, pracowników działów szkoleń i działów HR oraz trenerów DPM Sp. z o.o.  w Katowicach -  najstarszej firmy doradztwa personalnego na Śląsku.

Wśród kadry:

mgr Agata Hagno - wieloletni praktyk, absolwentka wielu kierunków studiów m.in.: MBA Franklin University Wrocław, założyciel/udziałowiec i prezes DPM Sp. z o.o. Z zawodu doradca personalny z pełnionej funkcji prezes zarządu a z pasji poszukiwacz nowych rozwiązań z zakresu dopasowania ludzi do organizacji

mgr Anna Sypek - Dyrektor ds. rozwoju DPM Sp. z o.o., wieloletni praktyk z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi m.in.: w realizacji procesów rekrutacji i selekcji personelu oraz w realizacji projektów z szeroko pojętego doradztwa organizacyjnego na rzecz spółek z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Prowadzii szkolenia z zakresu umiejętności miękkich

mgr Wojciech Gelner - Dyrektor personalny Huhtamaki Foodservice Poland Sp. z.o.o, specjalista w zakresie controllingu personalnego, kształtowania systemu wynagrodzeń w firmie

dr Anna Syrek-Kosowska - doktor psychologii, Certyfikowany Coach International Coaching Community. Trener warsztatu umiejętności społecznych rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów. Partner zarządzający Centrum Szkoleń i Biznesu, gdzie jako coach, szkoleniowiec opracowuje, wdraża i koordynuje projekty z zakresu HR, projekty coachingowe dla biznesu. Od wielu lat prowadzi także coaching kompetencyjny poświęcony rozwojowi kompetencji kierowniczych,  liderskich, sprzedażowych i związanych z obsługą klienta.

mgr Alina Witas-Krzan - HR Meneger w firmie Johnson Electric Poland Sp. z o.o., doświadczony specjalista w dziedzinie budowania systemów wynagrodzeń pracowniczych.

PROGRAM:

 1. Warsztat komunikacji interpersonalnej i budowania zespołu
 2. Nowoczesne narzędzia rekrutacji personelu
 3. Assesment Center
 4. Planowanie ścieżek kariery i zarządzania talentami
 5. Szkolenia pracownicze
 6. Coaching i mentoring
 7. Oceny pracownicze
 8. System zarządzania kadrami
 9. Rola działu HR w procesie budowania komunikacji wewnętrznej
 10. Rola działu HR w strukturach projektowych
 11. Outplacement, outsourcing, leasing pracowniczy
 12. Tworzenie opisów stanowisk pracy i wartościowanie pracy
 13. Controlling personalny
 14. Kształtowanie systemu wynagrodzeń w firmie
 15. Prawo pracy
 16. Prawo gospodarcze
 17. Specyfika pracy biura doradztwa personalnego
 18. Projekt z zakresu konsultingu lub zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie-bez obrony pracy końcowej.

Liczba godzin ogółem: 170

 

Partnerzy studiów:

 Doradztwo Personalne Menedżer Sp. z o. o.

Wyższy Urząd Górniczy  
Johnson Electric Sp. z o.o.

     

Bonifikaty - sprawdźŸ, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

3000

2460

 

3000

2700 

3000

2700 

3000

2700 

3000

2865 

3000

2730 

3000

2730 

Wysokoœć opłaty za studia dla absolwentów WSB (Bonifikata 20%) Wysokoœć opłaty z studia dla grupy pracowników z jedniej firmy (czesne dla 1 pracownika)* Wysokoœć opłaty za studia po zniżce rodzinnej ostatnia rata (300zł)* Wysokoœć opłaty za studia po bonifikacie terminowej do 15 lipca 300zł** Wysokoœć opłaty za studia po bonifikacie urodzinowej 5% Wysokoœć opłaty za studia po bonifikacie dla nauczycieli, którzy podejmujš naukę na studiach innych niż pedagogiczne 10% Wysokoœć opłaty za studia po bonifikacie dla pracowników służb mundurowych 10%

Informacje:

Czas trwania:2 semestry

Opłata: 3 000 zł/rok (Czesne płatne w 7 ratach. W dniu zapisu: 300zł, 2x450zł, 3x500zł, 1x300zł)

Data rozpoczęcia:  październik/marzec

Zajęcia w:  WSB Dąbrowa Górnicza, WSB Cieszyn, WSB Żywiec

Dni uczęszczania: soboty, niedziele co dwa tygodnie, w godzinach: 8:00-14:35 

 

Powrót do: Start » Studia podyplomowe » Kierunki studiów podyplomowych » studia z zakresu coachingu

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji