Specjalność

LOGISTYKA W BIZNESIE – STUDIA DUALNE

Specjalność dostępna od października 2024 r.

Kształcenie w ramach specjalności realizowane jest w ramach projektu „Dualny program kształcenia na kierunku Logistyka” współfinasowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Uwaga liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.

Specjalność realizowana jest w systemie studiów dualnych, które zakładają jednoczesne zdobywanie wiedzy  oraz doświadczenia praktycznego. Studia realizowane są jednocześnie w formie zajęć w uczelni oraz staży i praktyk w firmie. Staż trwa trzy miesiące w roku, a jego program jest dopasowany do treści realizowanych w ramach zajęć w danym roku akademickim. Po pierwszym roku tematyka stażu dotyczy m.in. logistyki handlu i dystrybucji, po drugim: systemów i procesów transportowych, po trzecim: gospodarki magazynowej.

Certyfikaty
Absolwenci specjalności Logistyka w biznesie będą przygotowani do uzyskania specjalistycznych certyfikatów:

• Auditora wewnętrznego systemu zarządzania jakością wg ISO 9001
  • Auditora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001
  • Auditora wewnętrznego systemu zarządzania środowiskowego wg ISO 14001
  • Czego się nauczysz?

• Logistycznej obsługi klienta
    • Narzędzi i metod doskonalenia procesu logistycznego
    • Zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw
    • Konkurencyjnych strategii logistycznych
    • Zaawansowanych systemów informatycznych
    • Zrównoważonego zarządzania łańcuchem dostaw
    • Zarządzania informacją w procesach logistycznych
    • Optymalizacji procesu logistycznego
    • Stosowania odpowiedniej dokumentacji
    • Analizy procesu logistycznego
    • Pracy w zespole
  • Uczymy praktycznie

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program studiów dualnych jest jednym z najbardziej upraktycznionych. Zwiększony wymiar godzin stażu, wizyty studyjne, zajęcia prowadzone przez praktyków - w tym spotkania z praktykiem - to wszystko powoduje, że absolwenci tej specjalności są znakomicie przygotowani do pracy natychmiast po skończeniu studiów.

• Program specjalności

Wybrane treści realizowane w ramach specjalności:

• Logistyczna obsługa klienta
    • Informatyczne wspomaganie logistyki
    • Rachunek kosztów logistycznych
    • Sprzedaż usług logistycznych
    • Zarządzanie jakością w logistyce
    • Systemy i procesy transportowe
    • Zasady funkcjonowania magazynów przeładunkowych oraz wysokiego składowania
    • Outsourcing w gospodarce magazynowej
    • Obsługa klientów e-commerce
  • Rekomendacje

"Program studiów dualnych na kierunku logistyka przygotowywany był we współpracy z partnerem specjalności - firmą Raben. Kładziemy duży nacisk na jednoczesne zdobywanie umiejętnosci praktycznych - przygotowujących naszych studentów do pracy w firmie logistycznej, oraz wiedzy teoretycznej uzupełniającej te umiejętności. Tematyka stażu po danym cyklu kształcenia jest dobierana tak, żeby współgrać ze zdobytą wcześniej wiedzą, by studenci mogli wykorzystać ją od razu w praktyce. Studenci już w trakcie studiów zdobywają doświadczenie praktyczne w obszarze ich specjalności - to niezwykle cenne."

dr Patrycja Mickiewicz, prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB

• Opłaty

Logistyka - studia I stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł 550 zł 600 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł 600 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

** Nie dotyczy cudzoziemców

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Logistyce”.