01.08.2022

The Oxford University Summer School for Adults z udziałem dr hab. Katarzyny Szczepańskiej-Woszczyny, prof. AWSB

Dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia ukończyła Szkołę Letnią w Oxford University. The Oxford University Summer School for Adults (OUSSA) to program, w trakcie którego uczestnicy z całego świata – poprzez intensywny program wykładów, dyskusji, warsztatów – mają okazję pogłębić i rozwinąć wiedzę z wybranego przez siebie obszaru tematycznego – w oparciu o metodykę kształcenia jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie. Zajęcia odbyły się w dniach 23 – 30 lipca br.

„Corporations and society; Competition, regulation and culture; Economic inequality; The transfer economy and Universal Basic Income; Free trade, crypto-currency, Globalisation, Ecology; A stock market scandal; The rise of Amazon; The rise, fall and rise of the Boeing 737 Max – to wybrane tematy, które w ciągu tygodnia warsztatów, dyskusji, indywidualnych tutoriali, studiów literaturowych były przedmiotem zajęć w ramach wybranego przez mnie tematu: Economics and Ethics. Celem naszej grupy - 12 studentów z USA, Japonii, Chin, Brazylii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Norwegii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Polski, prowadzonej przez tutora Edwarda Hadasa z Blackfriars Hall, Oxford autora książek His Human Goods, Economic Evils: A Moral Look at the Dismal Science, była analiza złożoności i współczesnych problemów gospodarczych przez pryzmat ekonomii i etyki, zrozumienie różnych założeń ekonomii, polityk publicznych oraz praktyk biznesowych poprzez studia przypadków.

Otoczenie kolegiów najstarszego uniwersytetu w Wielkiej Brytanii, oksfordzkiej architektury, monumentalnych budynków uniwersyteckich, przestronnych dziedzińców i atmosfery całego miasta, na ulicach którego codziennie spotyka się setki studentów, niewątpliwie motywuje do nauki. To również okazja, by poznać „od środka” system kształcenia jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, od lat znajdującej się w czołówkach światowych rankingów.

Dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB

Prorektor ds. Nauki i Kształcenia Akademii WSB.