“Akademicka edukacja zdalna w warunkach pandemii” – Forum Metodyczne

Uczelnie bardzo szybko i sprawnie zaadaptowały się do nowych warunków. Po ponad roku od przejścia na kształcenie zdalne pewne jest, że szeroko wprowadzone narzędzia i techniki e-learningowe przyjęły się dobrze, a środowisko akademickie już teraz upatruje szans w nowym systemie, analizując możliwości, które daje mu i studentom hybrydowy model nauczania.

Forum Metodyczne, które odbędzie się w dniach 26-27.05.2021 r. w godz. 10:00-13:30 będzie miejscem wymiany doświadczeń i integracji środowiska dydaktyków uczelni wyższych. Najbliższa edycja ma być okazją do podsumowania w szerszym gronie działań władz uczelni, dydaktyków i metodyków w zakresie kształcenia zdalnego w czasie pandemii. Polska Unia Edukacyjna patronuje Forum w związku z planowanym uruchomieniem Centrum Doskonałości Dydaktycznej i Naukowej przy PUE – inicjatywy środowiskowej służącej upowszechniania najlepszych praktyk w zakresie dydaktyki i nauki.

Ekspertka Akademii WSB dr Sabina Ratajczak – Prorektor ds. rozwoju poprowadzi wystąpienie pn. Czego nie wiedzieliśmy o zdalnym nauczaniu – perspektywa nauczyciela i organizacji w godz. 12:15 - 12:35 w pierwszym dniu Forum.

HARMONOGRAM FORUM METODYCZNEGO

ZAPISZ SIĘ