Dowiedz się jak w praktyce wyglądają ścieżki zawodowe w instytucjach unijnych

Zapraszamy na webinar z Mateuszem Mroczkiem, urzędnikiem Komisji Europejskiej - Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji (DG COMP). Webinar poświęcony będzie możliwościom zatrudnienia w Komisji Europejskiej, w tym stażom, stanowiskom urzędniczym, a także innym formom pracy w KE.

W swoim wystąpieniu Mateusz Mroczek podzieli się swoimi doświadczeniami w zdobywaniu zatrudnienia w instytucjach unijnych – od pracy w polskich kancelariach prawnych, poprzez staż Blue Book, po stanowisko urzędnika kontraktowego. Uczestnicy poznają również praktyczne porady związane z przygotowywaniem aplikacji na staże i stanowiska urzędnicze.

Mateusz Mroczek omówi także na praktycznych przykładach realia pracy urzędnika (case handlera) w Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji (DG COMP). DG COMP to jednostka Komisji Europejskiej zajmująca się egzekwowaniem unijnego prawa konkurencji wobec największych międzynarodowych korporacji. DG COMP czuwa nad przestrzeganiem zakazu porozumień ograniczających konkurencję, zakazu praktyk monopolistycznych oraz wydaje zgody na koncentracje przedsiębiorstw o ponadnarodowym charakterze.

Spotkanie zakończy się sesją Q&A.

Termin: 12 kwietnia 2022 r. w godz. 17.30 – 19.00

Formularz rejestracyjny

Mateusz Mroczek

Urzędnik Komisji Europejskiej od 2020 r. Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy w Komisji odbył w tej instytucji staż Blue Book. We wcześniejszych latach pracował w polskich kancelariach prawnych – Markiewicz & Sroczyński oraz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, współpracował również z wieloma organizacjami pozarządowymi. Jego główną specjalizacją zawodową jest polskie i unijne prawo konkurencji.

W Komisji Europejskiej zajmuje się egzekwowaniem unijnego prawa konkurencji w ramach Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji. Pracuje w wydziale zajmującym się przeciwdziałaniem praktykom monopolistycznym w sektorach dóbr konsumpcyjnych, produkcji i podstawowych gałęzi przemysłu.

Mateusz Mroczek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (rocznik 2014), radcą prawnym i członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Współpracuje ze stowarzyszeniem polskich pracowników instytucji międzynarodowych Network.PL.