Dzień Bezpieczeństwa Akademii WSB

26 stycznia (piątek) 2024 roku Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na Dzień Bezpieczeństwa Akademii WSB.

ZAPISY:

W celu zapisania się na obchody Dnia Bezpieczeństwa prosimy o zgłoszenie się do Pani Aleksandry Zdańskiej, e-mail: azdanska@wsb.edu.pl, tel: 32 295 93 83 lub wypełnienia formularza rejestracyjnego KLIKNIJ

Organizatorzy:
Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB

Miejsce: Akademia WSB (ul. Cieplaka 1c, Dąbrowa Górnicza)

Program „XII rocznica Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych, Dzień Bezpieczeństwa”

Dąbrowa Górnicza, 26 stycznia 2024 r.

• 08:00-08:55 - Rejestracja uczestników
  • 09:00-09:15 - Inauguracja (Akademia WSB, Audytorium Maximum)
  • 09:15-09:45 - Wykład Gościa Honorowego
  • 09:45-10:30 Pokaz I - Pokaz Dachowania, Jazda w warunkach szczególnych, Alkogogle - WRD (Parking przy Audytorium D)
  • 10:30-11:15Pokaz II - Ratownictwo górskie. Pokaz technik alpinistycznych – Beskidzka Grupa GOPR - Parking przy Akademii WSB (ul. Marii Konopnickiej, przy dawnej szkole specjalnej).
  • 11:15-12:00 - Poczęstunek - grochówka
  • 12:00-12:40 - Pierwsza część warsztatów
  • 12:50-13:30 - Druga część warsztatów

* Organizator zastrzega sobie możliwość niewielkiej zmiany programu

Wybór Warsztatów:

1. dr Jerzy Gąsiorowski „Laboratorium kryminalistyczne w praktyce”
  2. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach, Grupa Interwencyjna Służby Więziennej w Katowicach „Bezpieczeństwo w zakładach karnych i aresztach śledczych”
  3. Muzeum Miejskie Sztygarka „Tradycje Niepodległościowe Zagłębia Dąbrowskiego”
  4. ppłk Piotr Janosz, WCR Tychy „Terenowe organy wykonawcze Ministra Obrony Narodowej w działaniach na rzecz bezpieczeństwa narodowe”
  5. Straż Pożarna w Będzinie „Zagrożenia ze strony tlenku węgla na organizm człowieka”
  6. Izba Skarbowa „Rola Służby Celno-Skarbowej w systemie bezpieczeństwa narodowego”
  7. Komenda Policji w Katowicach „Pokaz Tresury psów policyjnych”
  8. dr Marta Skorek „Pielęgnacja skóry po odmrożeniach”
  9. por. rez. Robert Kora „Uczmy się strzelać bezpiecznie?”
  10. Studenckie Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego „360J” „Podstawowe zabiegi resuscytacyjne”,
  11. dr Marta Kazimierczak „Przyrządowe udrożnienia dróg oddechowych”
  12. Kamil Skubis „Tamowanie krwotoków z wykorzystaniem wound packing i opaski uciskowej”

Obchody zostaną zrealizowane w ramach projektu „Nauka w służbie bezpieczeństwu”. Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II".