Ferie zimowe w Akademii WSB

Czy karate to sposób na nudę? Jak rozmawiać trzeba z psem? Po co myślom mapa? Czy szycie na maszynie jest trudne? Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB zapraszają na „Ferie zimowe Akademii WSB”, które odbędą się w terminie 14.02 – 25.02 br. To 6 spotkań warsztatowych, które będą realizowane w formie stacjonarnej w Akademii WSB (Dąbrowa Górnicza, ul. Cieplaka 1C).

ZAPISZ SIĘ

Karate jako sposób na nudę

• Termin warsztatu: 14.02.2022 r., godz. 16.30 – 18.00

Co to jest makiwara? Jak ćwiczenia karate wpływają na rozwój fizyczny młodego człowieka? Czy w Japonii uczy się matematyki?To i wiele innych ciekawych tematów z zakresu sztuk walki poprowadzi sześciokrotny medalista mistrzostw świata w karate.

Prowadzący: UKS RONIN DĄBROWA GÓRNICZA

Biblioteczny zakątek Kubusia Puchatka

• Termin warsztatu: 15.02.2022 r., godz. 16.30 – 18.00

Czytanie to nie tylko nauka, ale również doskonały środek relaksacyjny. Pracownicy Biblioteki AWSB zaprowadzą dzieci w świat stumilowego lasu gdzie wraz z Kubusiem Puchatkiem poznają inny wymiar zabaw ruchowych.

Prowadzący: Pracownicy Biblioteki akademickiej im. J. Altkorna

Jak rozmawiać trzeba z psem? Dogoterapia

• Termin warsztatu: 21.02.2022 r., godz. 16.30 - 17.30

Jak bezpiecznie zachować się przy psie? Jak emocje wpływają na zachowania zwierząt? Jakie zabawy z psem są bezpieczne? Tego wszystkiego nauczy nas pies terapeutyczny Lilo.

Prowadzący:  Anna Mikołajczyk

Kura i słoń -warsztaty szycia na maszynie

• Termin warsztatu:  22.02.2022 r., godz.. 16.30 - 18.00

Czy szycie na maszynie jest trudne? Co jest potrzebne do uszycia zabawki? Warsztaty manualne na których dzieci będą mogły poznać technikę szycia na maszynie. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać dowolną maskotkę-kurę lub słonia. Warsztaty międzypokoleniowe.

Prowadzący: Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

Po co myślom mapa – Mind mapping

• Termin warsztatu: 24.02.2022 r., godz. 16.30 - 18.00

Mapa myśli łączy słowo z obrazem oraz informację z przestrzenią. Podczas zajęć dzieci będą przygotowywać się do tworzenia w przyszłości własnych mapy myśli i wykorzystywania ich m.in. podczas nauki.

Prowadzący: Małgorzata Małecka-Tomala, wykładowczyni i doktorantka AWSB.

Warsztaty językowe - Zimowe ferie w Hogwarcie

• Termin warsztatu: 17.02.2022 r., godz. 16.30 - 18.00

Co oznacza motto Hogwartu "Draco dormiens nunquam titillandus"? Do którego domu należysz? Kim jest Dobby? A kim Peeves? Jaką miksturę przygotowałbyś na zajęciach profesora Snape'a?
Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas warsztatu anglojęzycznego.