10.10.2023

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Wydziale Zamiejscowym Akademii WSB w Żywcu

W sobotę 7 października w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu Akademii WSB, w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, zainaugurowano Nowy Rok Akademicki 2023/2024.

12 Inauguracja Roku Akademickiego w Wydziale Zamiejscowym w Żywcu Akademii WSB, rozpoczęła się wykonaniem hymnu Gaudeamus Igitur. Podczas uroczystości nowo przyjęci studenci złożyli ślubowanie.

Najważniejszym momentem Inauguracji Roku Akademickiego był Akt Immatrykulacji, który w zastepstwie JM Rektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, poprowadzili Prorektor ds. nauki i kształcenia dr hab. Katarzyna szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB oraz prof. AWSB oraz Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB - Mam ogromną przyjemność i zaszczyt powitać Was w gronie społeczności akademickiej AWSB. Dzisiejszy dzień z pewnością jest jednym z najważniejszych w Waszym życiu. Otwierają się przed Wami nieskończone możliwości realizacji zainteresowań naukowych, aktywności  oraz pasji.

Podczas uroczystości wręczony został tytuł oraz statuetka „Lider Roku 2023”, który otrzymała Pani Kamila Ciszewska – delegatka European Environmental Buearu na COP27 w Egipcie. Finalistka debaty dotyczącej zmian klimatu oraz polska ambasadorka europejskiego projektu „End Climate Change, Start Climate of Change” organizowanego przez European Environmental Buearu. Absolwentka kierunku Logistyka oraz Stosunki międzynarodowe specjalność International Business trade and marketing.

Wykład inauguracyjny pt. "Złoto XXI wieku" wygłosił Pan Marek Zuber, ekonomista, analityk, ekspert i doradca finansowy, wykładowca Akademii WSB.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wszystkim studentom, słuchaczom studiów podyplomowych oraz doktorantom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, nieustającej odwagi w wyznaczaniu życiowych celów, wytrwałości i cierpliwości w ich osiąganiu oraz wielu prawdziwych przyjaźni na całe życie.